10 ieteikumi, kā PIECELTIES agri un bez grūtībām

Lielai daļai no mums doma par agru celšanos šķiet tikpat „jautra” kā zobārsta apmeklējums, taču visiem reizēm nākas to darīt. Ja izmainām savus gulētiešanas ieradumus un pierodam celties agrāk, tas var nākt tikai par labu – iegūstam papildus laiku, kurā nenāksies izlēkt no gultas, pēdējā brīdī kaut ko uzmest mugurā un iznesties pa durvīm. Rīta cēlienam nebūtu jābūt nepatīkamākajai un stresainākajai dienas daļai. Ja pietiekami izgulēsies un ieviesīsi patīkamus rīta rituālus, rīts kļūs daudz mierīgāks un baudāmāks.

Auksta duša. Auksta ūdens šalts apmēram 30 sekunžu ilgumā dara brīnumus – padara mūs možākus, iekustina sirdi un elpošanu. Lai arī doma par aukstu dušu liek noskurināties, ja esi no tiem, kam atmošanās sagādā mokas, rezultāti būs tā vērti.

Ierobežo skatīšanos ekrānos. Atsaucoties uz vairākiem pētījumiem, lūkošanās LED ekrānos pirms gulētiešanas diezgan lielā mērā ietekmē spēju iemigt, kā rezultātā būs daudz grūtāk pamosties nākamajā rītā. Pamēģini ieviest „beztelefona” (planšetes, datora u.c) likumu vismaz 45 minūtes pirms došanās pie miera un tā vietā, piemēram, palasīt grāmatu vai pierakstīt savas pārdomas par pavadīto dienu.

Izbaudi relaksācijas video. Lai arī no ekrāniem pirms miega vēlams atpūsties, ja tev tiešām ir grūtības iemigt, vari pamēģināt sameklēt YouTube kādu relaksācijas video, kur tev atliek tikai mierīgi elpot, atbrīvoties un klausīties mūzikā un sniegtajās instrukcijās.

Novieto modinātāju otrā istabas malā. Šis ir apdomīgs gājiens, ja tev ir tendence atlikt modinātāju un gulēt tālāk. Ja jau būsi izkāpusi no gultas un pakustējusies, būs vieglāk pretoties gultas kārdinājumam. Īpaši noderīgi šādi ir rīkoties, ja tiešām nevari atļauties aizgulēties.

Neatliec modinātāju. Lai arī bieži no rītiem doma par papildus dažām minūtēm miega šķiet kārdinoša, ir liela iespēja, ka šādi – pamostoties un atkal iemiegot uz pāris minūtēm – dienu iesāksi īgnākā omā, nekā tad, ja būtu cēlusies jau pēc pirmā zvana.

Maini ieradumus pakāpeniski. Ar celšanos ir tāpat, kā ar skriešanu – ja gribi skriet, tu taču uzreiz nesāc ar maratonu, bet gan ar pāris kilometriem. Sākumā pieradini sevi celties 10 – 15 minūtes agrāk, kā ierasts. Piemēram, ja parasti mosties 8:00, pēkšņi necenties likt modinātāju uz 6:00, bet gan uz 7:45. Ik pēc pāris dienām samazini laiku vēl par 10 – 15 minūtēm un pavisam drīz jau būsi pieradusi.

Ķer sauli! Pie mums laika apstākļi ir ļoti mainīgi un ilgstoši saulainas dienas nav pat vasarā. Taču ikreiz, kad iespējams, mēģini noķert vismaz 30 minūtes saules, sevišķi no rīta – tas palīdzēs iekustināt tavu iekšējo mehānismu. Ja nevari iziet ārā, vismaz brokasto pie loga un ķer saules starus šādi.

Pamosties un izstaipies! Stiepšanās nodrošina to, ka stieptajiem muskuļiem un galvai vairāk pieplūst asinis, līdz ar to noteikti jutīsies mundrāk. Regulāri to veicot, kļūs vieglāk pierast arī pie citām fiziskajām aktivitātēm, kā arī paaugstināsies enerģijas līmenis.

Atturies no kofeīna sešas stundas pirms miega. Lai pienācīgi izgulētos, ņem vērā – kafijas dzeršana mazāk kā sešas stundas pirms gulētiešanas var slikti ietekmēt miega režīmu un kvalitāti. Tas var būt viens no iemesliem, kas var sagādāt diskomfortu agri no rīta ceļoties.

Sagatavo gardas brokastis. Brokastis ir lieliska dienas sākuma garants – ja ēdīsi nevis to, kas gadās pa rokai, bet to, kas tev patiešām garšo (ar to nedomājot kārtīgu gabalu „Cielaviņas”), piemēram, bļodu grieķu jogurta ar ogām vai skaisti noformētu auzu pārslu putru, sāksi dienu daudz priecīgākā noskaņā.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.