15 vienkārši ikdienas paradumi, kas ATTĪSTA tavu prātu un palīdz tam darboties LABĀK

Mums visām gribas būt gudrām, vai ne? Gribas, lai prāts strādā ātri, ir ass un analītisks. Gribas, lai domas raisās viegli un darba uzdevumus spējam paveikt produktīvi un veiksmīgi. Izrādās ir daudz ikdienā pielietojamu knifu, kas ļauj tavam prātam strādāt labāk! Izmēģini!

IZDZER 2 GLĀZES ŪDENS 30 MINŪŠU LAIKĀ PĒC PAMOŠANĀS. Pēc kārtīga nakts miega, organisms noteikti ir patērējis arī tajā esošās ūdens rezerves. Tās jāpapildina, jo ūdens ir nepieciešams arī smadzeņu darbībai. Pirms ķeries pie ikrīta kafijas tases, izdzer divas lielas glāzes tīra ūdens. Pētījumi rāda, ka šāds paradums iekustina smadzenes un ļauj tām labāk strādāt visas dienas garumā!

IZLASI KĀDAS GRĀMATAS KOPSAVILKUMU BROKASTU LAIKĀ. Kāds īss, informatīvi koncentrēts teksts ir ideāls, lai iekustinātu savas smadzenes un liktu tām sākt strādāt – uztvert un apstrādāt informāciju, analizēt to. Tādējādi tu pamodīsies pati un pamodināsi arī savu prātu, lai būtu gatava produktīvai dienai!

KLAUSIES AUDIOGRĀMATAS. Piemēram – pa ceļam uz darbu! Audiogrāmatas ir ideāls veids, lai trenētu savas smadzenes, jo šī informācija ir jāuztver, tajā jāiedziļinās, turklāt – bez redzes palīdzības. Tā ir pavisam cita smadzeņu stimulācija, kā lasot parastu grāmatu (kas, protams, arī ir tikpat vērtīgi).

DZER ZAĻO TĒJU, NEVIS KAFIJU. Pētījumi rāda, ka zaļās tējas lietošana ļauj labāk koncentrēties veicamajiem darba uzdevumiem. Tajā esošās vielas stimulē gan ķermeni, gan prātu, bet nerada trauksmi, kā tas var būt, lietojot kafiju.

IZMANTO PĀRTRAUKUMUS, LAI ATPŪSTOS. Visu dienu tikai strādāt nav prātīgi. Ir nepieciešamas arī pauzes, lai atpūtinātu savu prātu. Ideāli, ja iespējama diendusa – pētījumi rāda, ka cilvēki, kuriem ir iespēja pagulēt nelielu diendusu, ir daudz produktīvāki savā darbā, salīdzinot ar tiem, kuriem šādas iespējas nav. Protams, diendusa ir ekstra, tomēr pauzes darba laikā ir pieejamas katrai. Izmanto tās, lai tiešām atslēgtu savu prātu, piemēram, izkustoties.

IZKUSTIES. Kustības ir nepieciešamas, lai stimulētu asinsriti. Un laba asinsrite palīdz apgādāt smadzenes ar skābekli, līdz ar to tās darbojas labāk. Un nē – tas nenozīmē, ka katru dienu jādodas uz sporta zāli. Reizēm pietiek ar pastaigu pa biroju vai kādiem īpašiem vingrojumiem, kurus vari veikt darba vietā. Lasi arī – 5 BŪTISKI vingrojumi tām, kurām SĒDOŠS darbs un 5 iemesli, lai SPORTOTU darba pusdienu pauzē

NEAIZRAUJIES AR CUKURU. Pārāk bagātīga saldumu patērēšana rada cukura līmeņa asinīs kāpumus un kritumus, kas savukārt nelabvēlīgi ietekmē smadzeņu darbību un var radīt nogurumu. Saldumu vietā labāk apēst kaut ko, kas satur nepiesātinātās taukskābes, kas nepieciešamas smadzeņu veselīgai darbībai – piemēram, rieksti u.tml.

IESAISTIES DISKUSIJĀS. Diskusijas ar cilvēkiem, kas nepiekrīt tavam viedoklim, ir ideālas, lai trenētu savu prātu. Diskusijas garantē to, ka tev ir jāpamato savas domas un viedoklis un argumentu meklēšana ļoti labi attīsta smadzeņu darbību un loģisko domāšanu. Protams, iet runa par argumentētām un pamatotām diskusijām, kas nevis strīdiem. Izmanto to!

KLAUSIES GUDROS CILVĒKOS. Pavadi laiku ar tiem, ko uzskati par gudriem un zinošiem. Runājies ar šādiem cilvēkiem, klausies viņos. Diskutē par lietām, kas jums šķiet būtiskas un interesantas! Tas viss attīsta tevi kā personību un trenē tavu prātu. LīdzcilvēkI ir liela bagātība, ko vērts izmantot, lai papildinātu arī savas zināšanas.

LIETO PLĀNOTĀJU.To lieto gan, lai plānotu savu laiku un darbus, gan, lai pierakstītu dažādas idejas, kas vēlāk var noderēt. Plānotājs gan attīsta tavu prātu, gan atslogo to vienlaikus, jo visu nevar un nevajag atcerēties. Un tomēr – kad kaut ko vajadzēs, vienmēr zināsi, kur to meklēt! Un labas idejas, kas pierakstītas, var noderēt tad, kad vismazāk to gaidīsi!

NEAIZRAUJIES AR SOCIĀLAJIEM MEDIJIEM. Pārāk ilga pavadīšana sociālajos tīklos vai citādi bezmērķīgi sērfojot pa internetu notrulina prātu. Smadzenes pierod pie informācijas, ko tām dod. Ja tā ir ļoti virspusēja un neliek iedziļināties, tad vēlāk ir problēmas koncentrēties būtiskām lietām.

SKATIES KAUT KO IZGLĪTOJOŠU, KAMĒR GATAVO. Ievies par savu paradumu skatīties kaut ko izglītojošu, gatavojot pusdienas vai vakariņas. Ideāli noderēs, piemēram, TED-Talks (vairāk lasi – 10 online vietnes, kur iegūt BEZMAKSAS IZGLĪTĪBU). Velti šo brīdi, lai uzzinātu ko jaunu, līdz ar to – attīstītu savu prātu un asinātu to!

NOTEIKTI DODIES SVAIGĀ GAISĀ KATRU DIENU. Svaigs gaiss ir vitāli nepieciešams normālai smadzeņu darbībai. Pastaiga svaigā gaisā apgādā tevi un tavas smadzenes ar tām tik nepieciešamo skābekli, stimulē asinsriti, palīdz atbrīvoties no stresa un saspringuma, un galu galā – ideāli sakārto domas. Ievies to par paradumu – pastaigā dodies katru dienu!

MIKSĒ GRĀMATU LASĪŠANU AR TV SKATĪŠANOS. Protams, vakarā pirms gulētiešanas ir vērts dot priekšroku grāmatas lasīšanai, jo tā tiešām ir nodarbe, kas ir nepieciešama tavām smadzenēm (vairāk lasi – 5 IEGUVUMI, ko tev spēj sniegt GRĀMATU lasīšana). Un tomēr – pētījumi rāda, ka grāmatu lasīšanas miksēšana ar TV skatīšanos – piemēram, vienu vakaru grāmata, nākamajā TV, arī ir laba, lai attīstītu prātu, jo sniedz tam dažādi uztveramu informāciju.

DIENAS BEIGĀS IZVEIDO PLĀNU NĀKAMAJAI DIENAI. Ja iepriekšējās dienas vakarā veltīsi 10 minūtes tam, lai pamatvilcienos saplānoto nākamo dienu, tad zini – tā būs daudz produktīvāka un spēsi izdarīt vairāk. Tas tamdēļ, ka prātā būs kārtība un skaidrība par darāmo, līdz ar to tu un arī tavas smadzenes jau piecelsies ar skaidru redzējumu par to, kādai jābūt šai dienai!

 
Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.