4 radošas idejas kā pārveidot apģērbu mājas apstākļos

https://www.bigstockphoto.com/

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku aizdomājas par vides problēmām, to skaitā milzīgo daudzumu tekstila, kas katru dienu nonāk atkritumos. Tekstilizstrādājumu atkritumi sadzīvē rodas dažādu iemeslu rezultātā. Mainās mode, maināmies mēs paši, bērni izaug un tad rodas jautājums, kur likt to, kas mums vairs nav derīgs, bet to vēl var lietot. Tekstilizstrādājumi ražo kā no dabīgām izejvielām – vilnas, kokvilnas, zīda, lina u.c. tā arī no sintētiskām izejvielām – poliestera, poliamīda, akrila, elastāna u.c. Nonākot atkritumos tekstilizstrādājumi, kas izgatavoti no dabīgām izejvielām ar laiku sadalīsies, bet no sintētiskām izejvielām izgatavotie materiāli vēl ilgi aizņems poligonu platības. Tāpēc mēs iesakām atdot labdarībai tās lietas, kuras mums vairs nav vajadzīgas, bet ir lietošanas kārtībā, savukārt visu to, kas mums ir apnicis un rodas vēlme pēc jauna apģērba – radoši pārveidot!

Patērētāji kļūst arvien apzinīgāki attiecībā uz apkārtējo vidi un drīzāk vēlas pārstrādāt vai atkārtoti izmantot, nevis izmest. Kamēr cilvēki meklē veidus, kā sevi nodarbināt, iesakām pievērsties sava drēbju skapja revīzijai, tāpēc espati.lv dalīsies ar jums pāris radošās idejās kā pārveidot un atsvaidzināt sen apnikušu kleitu vai džemperi.

Personalizācija

Drēbju skapja satura atjaunošana var būt tikpat vienkārša kā dažādu motīvu un uzrakstu pievienošana apģērbam. Vienkrāsainus un garlaicīgus džemperus vai kokvilnas krekliņus variet pārveidot paši, izmantojot auduma krāsas vai doties pie tuvākā apģērbu apdrukas pakalpojumu sniedzēja, kur būs iespēja izvēlēties jau gatavu dizainu, turklāt ātri un nedārgi. Apģērbu apdrukai mājas apstākļos variet izmantot jau gatavus trafaretus vai improvizēt, lai panāktu īpaši māksliniecisku efektu. Iedvesmu meklējiet dabā, jums apkārt esošajos priekšmetos vai grāmatās, kurās atradīsiet interesantus un saistošus teicienus, aforismus vai citātus.

Izšuvumi

Dažāda veida izšuvumi uz apģērba ir bijuši modē gandrīz vienmēr, jo īpaši šobrīd. Izšūtus krekliņus, džemperus, kleitas un pat mēteļus varam redzēt ne tikai veikalā H&M vai Zara, bet arī slavenu modes zīmolu jaunākajās kolekcijās. Šī apģērba pārveidošanas tehnika ir iespējama dažādos veidos – ar roku, ar speciālu izšūšanas mašīnu vai izmantojot jau gatavas, pielīmējamas dekorācijas. Tāpat ir arī dažādas izšūšanas tehnikas, piemēram, izšuvums rišeljē tehnikā uz gatava trikotāžas izstrādājuma, kas būs vispopulārākais veids izšūšanai ar roku, tomēr variet izmēģināt arī izšūšanu aplikācijas tehnikā, jeb izšūšanas kombinēšanu ar audumu elementiem. Ņemiet vērā to, ka izšūšana var būt diezgan laikietilpīgs process, ja vien to nedariet ar mašīnu, tomēr jebkurā gadījumā rezultāts jūs pārsteigs.

Ja šajā jomā esat iesācējs, apskatiet interneta vietnē Pinterest esošās idejas, kā arī pamācībās dažāda veida dūrieniem un pareizai materiālu izvēlei. Arī Youtube jūs atradīsiet lērumu video, kur jums soli pa solim parādīs šo apģērbu apstrādes veidu.

Batikošana

Batika ir plaši pazīstams auduma krāsošanas veids, kurš šajā vasarā burtiski uzspridzināja ielas modes tendences. Tradicionāli batikošana nāk no austrumiem, precīzāk Indonēzijas, kur batikošanas procesā tiek izmantoti vaska zīmogi, kas tiek spiesti uz auduma. Tā kā vasks novērš krāsas iesūkšanos materiālā, audumu iespējams raibināt saglabājot tā rakstu.

Latvijā batikošanu saprot pavisam vienkārši – auduma gabals vai tas būtu krekls, džemperis vai džinsi, tiek mērcēts krāsā vai samitrināts dažādos toņos pēc tam to sasienot dažādos veidos. Batikošanai izmanto speciālas pulverveida krāsas, kas šķīst ūdenī. Tās ir nopērkamas gandrīz jebkurā rokdarbu vai audumu veikalā turklāt par ļoti lētu cenu.

Izmantojot batikošanas tehniku, var pārveidot teju visu mājas tekstilu – palagus, aizkarus, no batikota auduma var uzšūt dekoratīvus spilvenus vai pat vasaras kleitu. Ar batikošanas metodi var veiksmīgi noslēpt auduma defektu, piemēram, neizmazgājamu traipu. Batikot variet ne tikai drēbes un gultas veļu, bet arī citus priekšmetus. Batikoti galdauti un salvetes brīnišķīgi papildinās galda klājumu! Turklāt batikošanai nav obligāti jāpērk jauns audums – variet izmantot jebkuru veco, balto galdautu.

Diegs un adata

Apģērbu ir iespējams pārveidot arī izmantojot tikai diegu un adatu! Ja mājās ir kādi auduma atgriezumi, pamēģiniet tos savienot ar kādu no jau apnikušajiem apģērba gabaliem, piemēram, piešujiet krekla apakšā citas krāsas volānus, pārtaisot to par tuniku vai kleitu. Tāpat variet atsvaidzināt un pārveidot arī bērnu drēbes. Krekliņiem, kuri der, bet prasītos, lai būtu garāki variet piešūt pagarinājumu citā krāsā. Garlaicīgiem svārkiem piešujiet spalvu virtenes, iegūstot šobrīd tik aktuālo svārku dizainu. Citreiz, lai pārveidotu apģērbu pietiek vien ar šķērēm! Variet nogriezt džinsiem galus un krekliem piedurknes iegūstot pavisam cita piegriezuma apģērbu.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.