5 būtiskas lietas VEIKSMĪGAI kopdzīvei

Vai izdevusies kopdzīve visiem nozīmēs vienu un to pašu? Kā uzdrošināties, ja vienreiz jau esi apdedzinājusies? Vai īpaši jāraizējas, ja kādam no jums ir bērni? Galu galā – no kā ir atkarīgs, vai šoreiz izdosies? Sliktā ziņa – garantijas kopdzīvei netiek sniegtas, labā ziņa – viss patiesībā ir atkarīgs tikai no tevis pašas.

KAS IR IZDEVUSIES KOPDZĪVE?
Pats galvenais pirms lēmuma pieņemšanas un kopdzīves uzsākšanas, ir saprast, vai tu to tiešām vēlies, tieši tagad, un kā to redz otrs cilvēks. Kopdzīve tas nozīmē būt kopā, būt blakus, kopā izlemt un kopā rīkoties. Tas vienlaikus ir ļoti viegli un ļoti grūti. Kāda ir izdevusies kopdzīve? Vienkāršāk par vienkāršu – tie ir divi apmierināti cilvēki, kas dzīvo zem viena jumta!

5 LIETAS, KO VĒRTS APDOMĀT
Vai es tiešām gribu?
Vien retajai ienāks prātā, ka attiecībām nav jāiet pēc kāda kaut kur iepriekš noteikta plāna. Vai esi iedomājusies, ka varbūt tu nemaz neesi domāta kopdzīvei? Varbūt tavām attiecībām jāiet citu ceļu? Varbūt vienkārši vēl nav īstais laiks?

Vai nav par ātru? Īpaši piedomāt pirms pārvest visas savas apavu kastes vai savā skapī atvēlēt atvilktni viņam, ieteicams tām dāmām, kas attiecības uzsākušas pavisam nesen. Lai cik brīnišķīgs jaunais vīrietis tev liktos, padomā, vai nezaudēsi daļu burvības, ja pēc pāris nedēļām jau dalīsiet vienu saimniecību? Un nav pat runas par to, vai cilvēks pietiekoši iepazīts – to var paspēt arī kopā dzīvojot, bet attiecību sākuma stadiju vairs nekas neatdos.Ir vērts to izbaudīt!

Bērni. Ja kādam no jums abiem jau ir bērni, par kopdzīvi jādomā divtik nopietni, jo atbildību uzņematies ne tikai par sevi, bet arī par mazo vai ne tik mazo cilvēku, kuram jāmaina mājas, vai kura mājās ienāk jauns cilvēks. Neaizmirsti pajautāt atvasei, vai viņam nebūs iebildumu uzsākt kopdzīvi, un šaubu gadījumā runā, runā un runā – tam vajadzētu palīdzēt. No otras puses – nepamēģināsi, neuzzināsi.

Pēc šķiršanās. Ja esi apdedzinājusies vienreiz, īpaši, ja tas noticis pēc ilgas laulības un negaidīti, pirms jaunām attiecībām un kopdzīves tu noteikti domāsim daudz un dikti. Bet šajās gadījumā gribētos teikt – varbūt nevajag tik ļoti uztraukties? Vai pirmo reizi precoties, tu paredzēji, kā šis stāsts beigsies? Nē taču! Un tieši tāpat ir šoreiz – lai cik daudz tu plānotu un izdomātu, tāpat nekad nezināsi, kā dzīvē ies. Nav vērts tērēt laiku uztraucoties, ja tas tāpat neko nemaina! Riskē un izbaudi mirkli, lai tur vai kas!

Praktiskā puse. Līdzko attiecības pietuvojas solim, kas liekams zem nosaukuma “kopīgas mājas”, lai kā negribētos, tomēr nākas domāt arī par ikdienas praktisko pusi – gan par mājas uzkopšanu, gan naudas lietām. Protams, var arī šos jautājumus atstāt pašplūsmā, un risināt tikai tad, kad jau sākušās problēmas, bet būs patīkamāk, ja iepriekš izrunāsiet, kas par ko atbildīgs. Nav vienotu noteikumu, kā būtu jārisina šie jautājumi – būs ģimenes, kurās naudas lietas kārtos vīrietis, bet saimnieciskās sieviete, būs tādas, kurās viss tiek godīgi dalīts uz pusēm, bet vislaimīgākās būs tās ģimene, kurās darāmo darīs tas, kam vieglāk, piemēram, lielāko daļu maksājumu uzņemsies tas, kuram lielāka alga, vakariņa gatavos tas, kuram padodas garšīgāk, vai kurš pirmais mājās pēc darba, un bērnus no rītiem skolai gatavos tas, kuram tas veiklāk padodas.

Galvenais ieteikums uzsākot kopdzīvi – par visu padomāt, bet neparko neuztraukties! Kopdzīve ir tikai dabisks nākamais solis, nevis bubulis, kas noteikti visu sabojās vai burvju nūjiņa, kas glābs pat neglābjamo. Atrodiet sev piemērotāko variantu un mieru tikai mieru!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.