5 DABĪGAS receptes skaistai ROKU ādai

Laikā, kad termometra stabiņš noslīdējis zem nulles robežas, ir pienācis laiks veltīt papildus rūpes roku ādas kopšanai. Šoreiz par to, kā saglabāt roku kopto izskatu arī gada aukstajā sezonā, un kā pagatavot vienkāršas, iedarbīgas maskas roku ādai pašas spēkiem!

ROKU KOPŠANA ZIEMĀ
Aukstā laikā roku āda cieš gan no sausā un siltā iekštelpu gaisa, gan aukstā āra gaisa iedarbības. Ja par rokām gada aukstajā periodā nerūpējas, tās bieži vien kļūst apsārtušas un sausas, āda sprēgā un kļūst jutīga. Lai to novērstu, pirmkārt, atrodoties ārā, vienmēr valkā cimdus. Lai pasargātu ādu no aukstā gaisa iedarbības, pirms došanās ārpus telpām rokas vēlams ieziest ar mitrinošu krēmu. Ja roku āda ir problemātiska, papildus uz nakti vari lietot arī barojošus krēmus.

Vēl veselīga roku izskata saglabāšanai svarīgs priekšnoteikums ir pareiza mazgāšana – rokas mazgā tikai istabas temperatūras ūdenī. Auksts ūdens ādu padarīs raupjāku, tā sāks plaisāt un lobīties, savukārt karsts ūdens ādu sausinās.

Papildus par roku ādu vari rūpēties ar maskām. Turklāt tev nebūt nav jālieto veikalos atrodamās maskas – tās pavisam ātri un vienkārši vari pagatavot mājas apstākļos pašas spēkiem!

5 DABĪGAS MASKAS ROKĀM
Barojošā auzu-medus maska.
Maskas pagatavošanai ņem 1 olas dzeltenumu, 1 ēdamkaroti medus un 3 ēdamkarotes auzu miltu vai sasmalcinātas auzu pārslas. Medu sildi uz lēnas uguns, līdz tas sašķidrinās. Medum pievieno auzu miltus vai pārslas un olu dzeltenumu. Visu vienmērīgi samaisi un uzklāj biezā kārtā uz rokām. Masku uz rokām paturi vismaz 2 stundas vai vēl labāk – visu nakti. Lai maska no rokām nenoietu, uz rokām vari uzvilkt plānus kokvilnas cimdus.

Olīveļļas maska apsārtušām un sprēgājošām rokām. Lielisks palīgs roku kopšanai ziemā ir olīveļļa. Maskas pagatavošana ir pavisam vienkārša. Katliņā eļļu nedaudz uzsildi (seko līdzi, lai tā nekļūst pārāk karsta, pretējā gadījumā ādu vari apsvilināt!). Ar uzsildīto eļļu piesūcini vates tamponu, un ar maigām apļveida kustībām iemasē to roku ādā. Maskai ļauj iedarboties vismaz pusstundu. Roku virspusē to vēlams paturēt ilgāk. Ja iespējams, olīveļļu no roku virspuses nenoskalo, pietiks, ja lieko eļļu notīrīsi ar papīra salveti.  

Kartupeļu maska veselīgai roku ādai. Kartupeļu maskas pagatavošanai tev būs nepieciešami 2-3 kartupeļi un aptuveni pusglāze piena. Kartupeļus novāri un samīci biezputrā kopā ar pienu. Silto kartupeļu masku biezā slānī klāj uz rokām. Tur līdz masa pilnībā atdzisusi. Pēc tam rokas noskalo ar remdenu ūdeni.

Tonizējošā roku maska. Maskas pagatavošanai tev būs nepieciešams ābols, burkāns un gurķis. Maskas sastāvdaļas sarīvē uz smalkas rīves. Visu kārtīgi samaisi. Masu zied uz rokām biezā slānī un turi vismaz pusstundu. Pēc tam rokas skalo ar remdenu ūdeni.

Citrona-medus maska. Iedarbīga maska roku kopšanai ziemas sezonā ir arī citronu-medus maska. Tās pagatavošanai tev būs nepieciešams 1 olas dzeltenums, 1,5 ēdamkarotes olīveļļas un 1 tējkarote medus. Medum pievieno olas dzeltenumu un olīveļļu. Sastāvdaļas sajauc kopā un, rūpīgi maisot, karsē uz lēnas uguns līdz maska kļūst silta un viendabīga. Gatavo masku klāj uz rokām. To vēlams noturēt vismaz stundu. Lai tā no rokām nenoietu priekšlaicīgi, izmanto kokvilnas cimdus.

LAI MASKAS BŪTU EFEKTĪVĀKAS
Ādas stāvokļa manāmai uzlabošanai roku maskas vēlams lietot vismaz reizi nedēļā. Labākai iedarbībai tās rokās jāiemasē ar apļveida kustībām. Masku vari iemasēt rokās līdz par plaukstu locītavām, neaizmirstot arī par katru pirkstu atsevišķi. Roku masāža ne tikai uzlabos masku iedarbību, bet arī uzlabos asinsriti.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.