7 biežākās ATRUNAS, kas neļauj iegūt SKAISTU augumu

Es esmu izmēģinājusi visu, bet svars nekrītas. Es neko daudz neēdu, bet svars spītīgi turas uz vietas… vai šādas un citas atrunas tev šķiet dzirdētas? Lūk, 7 visbiežāk sastopamie meli, ko mēs iestāstam pašas sev, lai atspēkotu savus liekos kilogramus. Varbūt – jāsāk būt godīgākām pašām pret sevi…?

Es neko daudz neēdu, nesaprotu, kapēc svars nekrītas. Visbiežākā problēma – tu neieturi normālas ēdienreizes, bet visu laiku knaksties. Tev ir sajūta, ka neko daudz neesi ēdusi, bet kilokaloriju ziņā – iespējams, esi pat uzņēmusi vairāk, kā tad, ja paēstu normālas pusdienas. Paradoksāli, bet visi našķi un sīkumi, ko dienas laikā uzgraužam, bieži vien izkrīt no prāta – ja tev vakarā prasītu, ko esi ēdusi, tu lielu daļu pat neatcerētos.

Tā ir ģenētika – mani vecāki tādi bija, tādēļ es tāda esmu. Jā, ģenētikai ir loma – ja tev ģenētiski ir nosliece uz lieko svaru, tad tāda ir. Tomēr – tu esi savas dzīves noteicēja un izšķiroša loma ir tavam dzīvesveidam. Jā, iespējams, nevari sasniegt modeles parameturs, taču sevi turēt rāmjos vari. Galvenais ir neiekrist otrā grāvī – vecāki tādi ir, man nekas nevar palīdzēt, tādēļ es varu ēst visu un jebko.

Man negaršo/ es nevaru paēst no veselīgā ēdiena. Tās tiešām ir tikai atrunas un … slinkums. Tu negribi mēģināt, eksperimentēt un iemācīties ko jaunu. Iemācīties gatavo veselīgus, garšīgus ēdienus. Vieglāk ir pieturēties pie pārbaudītām receptēm un produktiem. Diemžēl – tie ne vienmēr ir paši labākie, ja vēlies notievēt. Kas attiecas uz visu jauno – nesaki nē, pirms neesi pamēģinājusi, turklāt, vēlams vairākas reizes, dažādās variācijās.

Man ir bērni, tādēļ nevaru notievēt. Protams, bērniem ir jāgatavo. Protams, bērni bieži daudz ko neapēd. Un, jā – bērni prasa arī dažādus gardumus un saldumus… Un tomēr – pajautā sev godīgi – vai tev tiešām ir jāapēd viss tas, ko bērns neapēd? Vai tev ir katru reizi jāpagaršo tas mazais gabaliņš no bērnu saldumiem? Un galu galā – tu esi mamma, tu izlem, ko ēdīsiet katrā ēdienreizē. Tavās rokās ir ieviest veselīgu ēdienu savā ģimenē, kas nāks par labu gan tev, gan taviem mīļajiem!

Es pa dienu gandrīz neko neēdu, nesaprotu, kādēļ svars nekrītas. Pa dienu tu neko neēd, jo nav laika utt. Bet vakarā atgriežoties mājās, tu esi izsalkusi kā vilks un gatava apēst visu un jebko. Visbiežāk tas beidzas ar pamatīgām vakariņām. Bet tava vielmaiņa, kas pa dienu, neko neēdot, ir iemidzināta, netiek ar visu galā un izvēlas vienkāršāko variantu – novirzīt visu apēsto uz … taviem jau tā apaļajiem apaļumiem. Izeja ir vienkārša – sātīgas brokastis, normālas pusdienas un vieglas vakariņas vismaz 2-3 stundas pirms gulētiešanas.

Es brīvdienās taču varu atļauties ko garšīgu, jo visu nedēļu stingri sekoju tam, ko ēdu. Protams, ka vari, bet visbiežāk tas nebeidzas ar vienu gabaliņu kūkas, bet gan ar kārtīgiem izēšanās svētkiem. Jo visu nedēļu taču turējies grožos! Labi, ja tas tā ir reizi pa reizei, nekas traks tiešām nenotiks. Taču diemžēl, šādu shēmu piekoj daudzas no mums – pa nedēļu ieturas, un tad brīvdienās ļauj vaļu visām savām gastronomiskajām iegribām. Ja tu regulāri katras brīvdienas uzņem par 2000 kilokalorijām vairāk, kā vajazētu, tad viena gada laikā šādi iespējams uzēst 10 liekus kilogramus…!

Es daru visu, lai notievētu, bet man nekas nepalīdz. Vai tiešām – visu? Tā draudzenes ieteiktā diēta neskaitās. Notievēšana ir ilgtermiņa pasākums. Un – tā prasa iedarbošanos dažādos veidos. Pirmais – jāpārskata ēdienkarte un tiešām jāizslēdz no tās viss, kas ir lieks, piemēram, gardās smalkmaizītes, ko pusdienu pauzē nopērc pāri ielai esošajā beķerejā. Un – fiziskās aktivitātes arī neviens nav atcēlis. Aiziešana no rīta līdz sabiedriskā transporta pieturai, diemžēl, neskaitās. Bieži vien tas, ka apgalvo, ka esi izmēģinājusi visu, nozīmē, ka ir izmēģinātas dažādas ātras, bet neefektīvas metodes. Bet – nav mainīts dzīvesveids savos pamatos.

1 komentārs
  1. Tieši tā jau arī ir. sevišķi par tiem bērniem. man ir tādas draudzenes, kas visu noēd aiz sīčiem :))

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.