Ādas attīrīšanas līdzekļi – solis uz skaistu un veselu sejas ādu

Pirmais un pats svarīgākais solis ceļā uz skaistu un veselu sejas ādu ir tieši ādas attīrīšana, turklāt, neatkarīgi no vecuma un sejas ādas tipa, tas jādara regulāri – no rīta pēc nakts miega un vakarā pirms gulētiešanas. Ļoti liela nozīme ir gan pareizi izvēlētiem sejas ādas attīrīšanas un kosmētikas noņemšanas līdzekļiem, gan arī pareizai to lietošanai. Šoreiz espati.lv tev ir sagatavojis izsmeļošu ceļvedi – ādas attīrīšanas ABC – kurš tapis sadarbībā ar kompānijas "MADARA Cosmetics" līdzīpašnieci un direktori Lotti Tisenkopfu-Iltneri.

Ar ko sākt

Pirms izvēlēties sejas ādas attīrīšanas līdzekli, ir jāņem vērā trīs svarīgas lietas – sejas ādas tips, mērķis, kam paredzēts attīrošais produkts (dekoratīvās kosmētikas noņemšanai, ūdensnoturīgās kosmētikas noņemšanai, sejas ādas attīrīšanai no rīta pēc nakts miega u. c.), kā arī attiecīgā attīrošā līdzekļa pareizas lietošanas noteikumi. Visi šie elementi ir vienlīdz svarīgi, lai tu, ne vien pareizi attīrītu savu sejas ādu, bet arī koptu to.
Nereti sieviešu vidū pastāv uzskats, ka nav jau būtiski, ar ko ņemt nost kosmētiku, galvenais, ko liek uz sejas pēc tam. Taču šis mīts ir kļūdains – patiesībā tieši sejas attīrīšanai un līdzekļiem, ar ko tas tiek darīts, ir vislielākā nozīme, lai iegūtu veselu un skaistu sejas ādu, jo skaidrs, ka nepietiekami vai nepareizi attīrīta sejas āda nespēs pilnvērtīgi uzņemt vajadzīgās vielas pat no pašiem labākajiem sejas krēmiem, serumiem u. c.
Lotte Tisenkopfa-Iltnere skaidro, kas jāņem vērā, izvēloties sejas ādas attīrīšanas līdzekli: „Izvēloties, attīrošu līdzekli, būtiski ir pārliecināties, ka tas paredzēts sejas ādas kopšanai, jo šāds produkts parasti ir maigāks, ar neitrālu vai viegli sārmainu pH (6.5-8), satur saudzīgākas mazgājošās vielas nekā, piemēram, dušas želeja vai ķermeņa ziepes. Sejas attīrīšanai noteikti nevajadzētu izvēlēties parastās ziepes, jo tām ir augsts pH līmenis (9-10), kas ir pārlieku sārmains sejas ādai un kairinošs acīm. Izvēloties attīrošo līdzekli, vēlams pievērst uzmanību tam, vai tā sastāvdaļas ir dabiskas, jo dabisks produkts būs ādai maigāks un nesaturēs potenciāli kaitīgas sintētiskas sastāvdaļas. Būtiski pārliecināties, ka produkts ir sertificēts kādā no starptautiskajiem dabiskās kosmētikas standartiem (ECOCERT, BDIH  u.c.),  kas garantē tā dabisko un ekoloģisko izcelsmi. Turklāt, svarīgi ir atcerēties, ka sejas ādas mazgāšana ar ūdeni paaugstina pH līmeni, tādejādi traucējot ādas dabisko skābju/sārmu aizsargmehānismu. Tieši tādēļ jālieto toniki, kas atkal normalizēs sejas ādas pH līmeni.” Ļoti svarīgs faktors, ko sievietes nereti aizmirst ņemt vērā – izvēloties sejas ādas attīrīšanas līdzekli, ir jābūt skaidrībai, vai ar to paredzēts attīrīt ādu vakarā, vai no rīta. Vakarā, attīrot sejas ādu, no tās jānoņem ne vien putekļi, tauki un netīrumi, bet arī kosmētika, kura, turklāt, var būt arī ūdensnoturīga. Šādā gadījumā, protams, var nākties izmantot spēcīgāku attīrošo līdzekli, piemēram tādu, kas satur silikonu (sintētiska kosmētiskā eļļa). Turklāt no rīta, kad nav nepieciešams attīrīt ādu no kosmētikas, šie niknie attīrošie līdzekļi nav nepieciešami. Vislabāk būtu izmantot pēc iespējas dabiskāku sejas ādas attīrīšanas produktu.

Attīrošo līdzekļu plašais klāsts

Mūsdienās kosmētikas veikalos sejas ādas attīrošo līdzekļu piedāvājums ir tik ļoti plašs, ka tajā apjukt un zaudēt orientāciju ir pavisam viegli. Pieniņi, gēli, losjoni, putas, ziepes… ar ko tie visi atšķiras savā starpā un kā zināt, kurš būs piemērotākais tieši manai ādai? Izrādās, šo produktu plašajā klāstā var ļoti veiksmīgi orientēties, ja vien zinām, kam paredzēta katru produktu grupa, kāds ir mūsu ādas tips un, ko mēs ar šo produktu gribam panākt.
Pēc savas būtības visi šie attīrošie līdzekļi funkcionē ļoti līdzīgi, to pamatuzdevums ir attīrīt ādu no visa liekā – izšķīdināt uz ādas esošos taukus un netīrumus, attīrīt poras un atbrīvot ādu no kosmētikas. Atšķirības meklējamas šo produktu sastāvdaļās un ķīmiskajā struktūrā.
Pieniņi, losjoni (visi baltie, krēmveida produkti) – tās ir emulsijas, kas satur eļļas. Šajos līdzekļos esošās eļļas un ūdens sastāvdaļas izšķīdina gan ūdenī, gan eļļā šķīstošos netīrumus. Pieniņi un losjoni neputo, tādēļ ir uzklājami vai nu ar vates tampona palīdzību vai nu viegli iemasējot ādā ar pirkstu galiem. Lipīdu satura dēļ tie ir vairāk piemēroti normālai, sausai, kombinētai āda, nedaudz mazāk taukainas ādas īpašniecēm.
Putas, gēli, šķidrās ziepes utml. produkti – tie satur dažādas mazgājošās vielas, kas netīrumus izšķīdina tieši putojot. Šie produkti pārsvarā piemēroti visiem ādas tipiem, taču nereti tos iesaka tieši kombinētas un taukainas ādas īpašniecēm, jo tie tik pat kā nesatur eļļas, kas ir nepieciešams augstāk minēto ādas tipu īpašniecēm. Visi attīrošie līdzekļi ir jānoskalo ar ūdeni un pēc tam jālieto toniks.
Līdzekļi ūdensnoturīgas kosmētikas noņemšanai – ūdensnoturīga dekoratīvā kosmētika visbiežāk tiek balstīta uz silikonu eļļām (sintētiskās kosmētiskās eļļas), kas nešķīst ūdenī un slikti šķīst dabiskajās eļļās. Tādēļ ūdensnoturīgu grimu vislabāk izdosies noņemt tieši ar silikonu saturošiem šķīdinātājiem. Taču sievietēm nereti rodas jautājums, vai šādi attīroši līdzekļi nav ādai kaut kādā ziņā kaitīgāki? Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Izmantojot ūdensnoturīgu grimu un silikonu šķīdinātājus, ādu labi attīrīt ir grūti – uz tās vienmēr paliks silikona kārtiņa, kuru nevar noskalot ne ar ūdeni, ne ar mazgājošiem līdzekļiem. Šī kārtiņa aizkavēs tonika un mitrinošā krēma uzsūkšanos ādā. Ūdensnoturīgu grimu un grima noņēmēju vēlams lietot tikai īpašos gadījumos, nevis regulāri. Ikdienā vēlams izmantot parasto dekoratīvo kosmētiku, ko var lieliski noņemt ar dabiskiem attīrošiem līdzekļiem – šāds risinājums sejas ādai ir krietni labvēlīgāks. Ikdienā vēlams izvairīties no attīrošiem līdzekļiem, kas satur tādas izejvielas kā dimethicone, cyclomethicone (silikonu paveidi).”
Attīrošie līdzekļi, kas piemēroti visu sejas ādas tipu īpašniecēm
– arvien biežāk kosmētikas veikalos ir pieejami šādi sejas ādas attīrīšanas produkti. Un sievietēm rodas jautājums – vai tie tiešām spēj savu uzdevumu pildīt tik pat veiksmīgi, kā produkti, kas paredzēti konkrētam ādas tipam? Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Attīrošo līdzekļu galvenā funkcija ir attīrīt ādu no kosmētikas, netīrumiem. Visiem ādas tipiem ādas "piesārņotāji" ir līdzīgi, tāpēc droši var izvēlēties attīrošo produktu, kas paredzēts visiem ādas tipiem. Protams, gadījumos ja ir izteikti sausa āda, iespējams, piemērotāks ir kosmētiskais pieniņš, kas piemēram satur dabiskas augu eļļas, ja ir izteikti taukaina āda, piemērotāks būtu attīrošs gēls vai attīrošas putas, kas nesatur eļļu. Tomēr visdrošāko atbildi par līdzekļa piemērtotību dod tā izmēģināšana uz konkrētās ādas. Ja nerodas kairinošas, velkošas sajūtas, āda tiek attīrīta labi, šis produkts būs piemērots!”

Svarīgi – lietot pareizi
Ļoti būtisks elements pareizai sejas ādas attīrīšanai un kopšanai ir, ne vien piemērota attīrošā līdzekļa atrašana, bet arī šī attiecīgā līdzekļa pareiza pielietošana. Svarīgi ir izpētīt produkta iepakojumu un uz tā pieejamo informāciju, specifiskos knifus, kā šo attiecīgo produktu pielietot. 

Lotte Tisenkopfa-Iltnere iesaka

1. solis
Rūpējies, lai rokas ir tīras. Plaukstā iespied nelielu produkta daudzumu, uzklāj uz mitras sejas,  vieglām apļveida kustībām iemasē to sejas ādā. Dari to maigi, pārāk nenostiepjot ādu. Ja izvēlies pieniņu acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanai to ieteicams uzklāt uz vates spilventiņa un brīdi paturēt uz acīm, lai palīdzētu izšķīdināt kosmētiku. 

2. solis

Spītējot gravitācijai, attīrošām kustībām jābūt augšupejošām. No apakšas uz augšu, no iekšpuses uz āru veic maigu sejas masāžu tā, lai attīrošie līdzekļi pilnībā veiktu savu darbu un sejas āda tiktu atbrīvota gan no dekoratīvās kosmētikas gan putekļiem un sārņiem. Acu āda prasa īpašu maigumu un rūpes. Ļoti svarīgi ādu ap acīm nerīvēt un neberzēt. Ādai ap acīm – apļveida kustība no deguna pa uzacu līnijām un tad no acs ārējā kaktiņa uz iekšējo. Piezīme: darbojies tiešām maigi un velti sev laiku, atceroties par mazajām vietiņām arī zem degungala, lūpu kaktiņos, pie matu saknēm, ausu ļipiņām. 
3. solis

Viegli noskalo seju ar siltu ūdeni, notīri seju ar papīra salveti vai vates spilventiņu, plūstošām kustībām, susinot, nevis berzējot. Piezīme: izmantojot attīrošā līdzekļa noņemšanai siltu ūdeni, skalo vairākkārtīgi, lai seja tiktu rūpīgi attīrīta. Pēc tam noteikti lieto savam ādas tipam atbilstošu toniku, kas atjaunos ādas pH līmeni un mitrinās, novēršot ūdens izraisītu sejas ādas kairinājumu.Madara Cosmetics mēneša skaistuma ziņas lasi šeit: www.madara-cosmetics.lv

Saistītie raksti
Sejas tonizēšana – neaizstājama sejas ādas kopšanā

Sejas krēms – būtisks ierocis cīņā par skaistu un veselīgu sejas ādu

Īpašie krēmi ādai ap acīm, muti, kakla un dekoltē zonām – specifiski vai absolūti nepieciešami?

18 komentārs
  1. Ļoti interesanti, nezināju, ka no rīta arī būtu jāveic sejas attīrīšana ar pieniņu, parasti, to daru tikai vakarā (no rīta noskaloju seju ar ūdeni un uztonizēju ar toniku), lai noņemtu kosmētiku, bet kādēļ tas būtu jādara no rīta, pa nakti taču nekas nenotiek, varbūt kāda zin?

  2. No rīta notīrot seju, āda tiek sagatavota dienai – dienas krēma, tonālā uzklāšanai. Man būt domāt.

  3. Lauma, teorētiski jau es saprotu to iemeslu, bet ja nopietni, vai kāda tiešām no rīta tīra seju ar pieniņu, vai tā ir tāda adekvāta nepieciešamība, manuprāt pietiekas ar toniku.

  4. Es gan arī no rīta mazgāju seju ar attīrošajām putām, jo pēc nakts taču uz sejas ir izveidojusies tauku kārtiņa + vēl kāds puteklis varbūt pieķēries! Un pareizi kā Lauma saka – āda tiek sagatavota krēma un pēc tam kosmētikas uzklāšanai!

  5. Gunai. Reāli ir jādara tā, kā tev pašai ērtāk, nevis darit ka citi liek. Man piemēram patīk seju kapitāli ar putam un toniku un losjoniem mocīt tikai vakarā. No rītiem ar putam seju nemazgāju, vienkārši ar auksto ūdeni. Tad pa dienu tā ir svaiga.
    Taču, jā darīsi tās procedūras no rītiem, tad tā būs vēl svaigāka un tīrāka, bet mana sejas āda no liekas kopjošas kosmētīkas izmantošanas reizēm kļūst sausāka. Tā kā es to negribu, es tā nedaru. Kā arī negrības lai mana āda būtu atkarīga no kopšanas līdzekļiem. Tāpēc, pietiek arī vienu reizi dienā to kārtīgī tīrīt no putekļiem, kosmētīkas un cita.

  6. Sveikas!
    Atbildot uz jautājumu par sejas ādas attīrīšanu no rīta:
    No rīta ir nepieciešams attīrīt seju, jo, gan kā raksta Lauma, gan Maija, pa nakti uz sejas sakrājas gan tauku kārtiņa, gan netīrumi un atmirušās ādas šūnas no gultas veļas. Tāpat ādas attīrīšana ir ļoti svarīgs solis, lai sagatavotu ādu kvalitatīvai dekoratīvās kosmētikas uzklāšanai. Toniks neveic ādas attīrīšanas funkciju, tas stabilizē pH līmeni ādā pēc attīrīšanas.

  7. Mana kosmetotloģe ļoti uzsver tieši ādas attīrīšanas procesu – tas esot vissvarīgākais, jo ja nav attīrīta āda, visam pārējam faktiski nav nozīmes. Galvenais neslinkot un darīt to ar lielu rūpību, labi esot ievērot arī ādas attīrīsanas veidu, kā jau te rakstā bija teikts – virziens “pretējs gravitācijai” :).

  8. Starp citu, ka ir tadu lietu ka adas pierasanu un atkaribu no kosmetikas? Vai nav ta, ja mes tiram rita vakara, smerejam virsu kremus, liekam maskas, kaut kada bridi ada vienkarsi pati vairs neko nedara, ta teikt sak slinkot, ka ari vairs nereage uz attiecigajiem lidzekliem. Lasiju viena sieviesu gramata, ka vajagot nedelas nogale, vai atvalinajuma laika pat visu nedelu nelietot kosmetiku, adu vienkarsi mazgat ar kumelisu teju un viss, lai ta varetu atguties.

  9. Paldies visām par motivēšanu, šorīt no rīta jau pamēģināju notīrīties arī ar pieniņu, iziešu 1 nedēļas rīta paplašinātās attīrīšanas kursu un tad paskatīsimies uz rezultātu.

  10. Esmu no tām nelaimīgajā, kas neskatoties uz to, ka seju attīra ļoti cītīgi (2 x dienā obligāti!) vienalga staigā ar pumpainu seju. Un ko tik savos 25 gados neesmu izmēģinājusi… =(

  11. Visticamak, ta ir kada alergija no kada ediena (no hormonizetas vistas galas, saldumiem, maksliga buljona utt, utjpr.), vai ari kaut kas saistits ar hormoniem, ka ari muzigais stress. Iesana pie dermotologa var nepalidzet, tur jarok daaaudz dzilak, janodod analizes un japeta…

  12. :), es apņēmos un līdz šim arī cītiīgi piekopju sejas tīrīšanu ar pieniņu no rīta, agrāk to nedarīju.
    Jāsaka tā, lai arī tāpat nedaudz turpinu domāt, ka tas ir veiksmīgs mārketinga solis, no kosmētikas ražotāju puses, iespējams būšu pieradusi pie šīs lietas un varbūt tas patiešām nedaudz vairāk nāk par labu manai sejas ādai, tieši no šī “ādas sagatavotības” dienas kosmētikai – viedokļa.

  13. Visu laiku vēlos uzzināt kādēļ vieni šos attīrošos līdzekļus sauc par pieniņiem, citi par losioniem, kāda ir atšķirība?

  14. katram tiešām ir jādara tā, kā “prasās”, nevajag akli sekot norādījumiem. es tā tikai pumpās iedzivojos:)
    bet man seju prasās kārtīgi notīrīt vasarā, bet ne ziemā, jo tad āda ir jūtīgāka un sausāka.

  15. Esmu iemanījusies kombinēt attīrošos līdzekļus, vakarā, kosmētikas noņemšanai lietoju pieniņu, savukārt no rīta – sejas atsvaidzināšanai tās pašas Madaras putas.

  16. Sākumā es arī lietoju Madaras produkciju, bet tad jūnijā iegādājos Nutral sejas kopšanas sēriju – mitrās salvetes kosmētikas noņemšanai, putas sejas mazgāšanai, toniks un krēms…..esmu sajūsmā ļoti patīk; arī skaitās tāds pats dabīgais eco produkts kā Madara… 🙂 Un galvenais, ka viss kopā izmaksāja lētāk nekā Madaras produkti…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.