Bērns dodas CIEMOS – kas jāņem vērā VECĀKIEM?

Bērns uzaicināts uz dzimšanas dienu pie klases biedra. Vai mammai jāiet līdzi vai tikai jāpavada bērns? Kādu un cik dārgu dāvanu dāvināt? Kas jāvelk mugurā? Cik ilga ciemošanās ir pieklājīga? Vai man arī jārīko lielas svinības un jāaicina bērna klasesbiedri kā atbildes gājiens? Par to šoreiz!

APĢĒRBS – KĀDU IZVĒLĒTIES?
Protams, dzimšanas dienas svinības nav parasta rotaļāšanās pie draugiem, tāpēc bērnam vajadzētu ģērbties svinīgāk, nekā ikdienā. Tā viņš arī pieaugot sapratīs, ka neikdienišķi pasākumi un vietas prasa arī neikdienišķu apģērbu. Tomēr ērtības pirmajā vietā – nespīlē dēlu bez vajadzības uzvalkā un nesien kakla saiti – atstāj tos izlaidumiem un vecāko māsu kāzām! Ja tava meita jau izrāda vēlmi uzkrāsoties, šis būtu viens no gadījumiem, kad normas robežās vari to atļaut.

Dita (36), Kaspara (8) mamma
: „Kas jāvelk mugurā, lielā mērā izriet no viesību vietas un paredzētajām aktivitātēm. Mans uzskats – bērnam arī viesībās jājūtas ērti, bet tās noteikti nav ikdienas drēbes un tām jābūt tīrām un kārtīgām.”


DĀVANA
Tava bērna vienaudži jūsmo par to pašu, par ko tavs lolojums, tāpēc izmanto šo lielisko iespēju – pajautā bērnam. Tikai iepriekš stingri nosaki dāvanas budžetu – tai nav jābūt pārmērīgi dārgai pat tad, ja aicinātāja vecāki ir miljonāri. Galu galā – bērnu viesības, bet ne jau bērni paši pelna, lai apdāvinātu viens otru ar nezin ko.

Juta, Kārļa (10) mamma
: „Dāvana parasti sagādā problēmu. Jādomā par to, lai dāvana patiktu jubilāram un cena atbilstu gan manai rocībai, gan nebūtu pārmēru lēta (ko gan citādi par mums padomās jubilāra vecāki?!) Lielā mērā paļaujos uz sava bērna interesēm un vēlmēm. Dāvanu pērkam kopā – abi piedāvājam variantus un tad kopīgi nonākam pie lēmuma. Šādi es arī uzzinu, ko mans bērns vēlas saņemt savā jubilejas dāvanā.”

VECĀKI DODAS LĪDZI?
Lai negadītos nepatīkami pārpratumi, uzzinot par gaidāmajām viesībām no savas atvases, vecākiem vispirms vajadzētu sazināties ar aicinātāja vecākiem un precizēt, vai pasākums tiešām notiek un citas detaļas, apstiprināt ierašanos. Parasti jūtams pēc situācijas, vai mammas viesību laikā paliek un kopīgi dzer kafiju vai tomēr pēc pasākuma ierodas pakaļ savam bērnam. Šis lēmums paliek tavā ziņā, bet vari painteresēties, kā rīkosies pārējo ciemiņu vecāki.

Irēna, Loretas (6) mamma
: „To – kas jādara bērniem un vecākiem viesošanās laikā, parasti nosaka viesību rīkotāji. Man labāk tīk savu lolojumu nogādāt viesību vietā un pēc tam aizbraukt norādītajā laikā viņam pakaļ. Bērns tad jūtas pieaugušāks, uzvedas atbildīgāk un arī es viņu visu laiku neierobežoju un nekontrolēju – ne jau vienmēr mammai viss jāredz un jāzina.”

ATBILDES VIESĪBAS
Nē, tādas nav obligāti jārīko. Rīkojieties atbilstoši ģimenes iespējām un vēlmēm. Ne vienmēr svinības prasa milzīgus materiālos ieguldījumus.

Agrita, Elzas (4) mamma
: „Reizēm pietiek ar pāris draugiem, lai bērna sirds būtu prieka un laimes pilna. Galvenais nosacījums – jābūt interesanti! Man patīk tematiskas ballītes! Mums vēl nekad nav bijušas nevienas viesības tikai bērniem, jo tad jārīko divi pasākumi – omes jau nu malā nepaliks. Mēs atbildes gājienus ar viesībām nepiekopjam. Aicinām tos, kurus gribam un uzskatām par draugiem, nevis pieklājības pēc.”

2 komentāru
  1. Noderīgi! 🙂
    Vispār būtu interesanti uzzināt vēl māmiņu pieredzes un knifus ar bērnu uzvedības savaldīšanu, kad no ciemošanās ir jādodas mājās. Savulaik kā auklīte novēroju, ka daudziem bērniem ir problēmas ar mēra izjūtu un pauž lielas pretenzijas, kad vecāki lūdz atvadīties no pārējiem (no redzētā izpaužas, kā raudāšana, bļaušana, vārtīšanās pa zemi).

  2. Attiecībā uz nesāpīgu atvadīšanos – es saviem bērniem pirms došanās ciemos, pasaku arī cikos būs jābrauc mājās un pār slieksni kāju speram tikai tad, kad viņi man ir apsolījuši, ka nebūs nekādu problēmu ar “mājās braukšanu”.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.