Cik mēs tērējam kāzām?

SEB bankas pētījums: Lielākā daļa iedzīvotāju kāzas rīko par saviem līdzekļiem.
Kā liecina SEB bankas un E-Spy veiktā aptauja, 24% respondentu Latvijā jau tuvākajā laikā plāno precēties, un kā piemērotākais vecums laulībām pēc 57% respondentu domām ir no 24 – 27 gadiem, savukārt kāzu rīkošanai lielākā daļa tērējuši līdz 2000 latu.

Kā liecina aptaujas rezultāti, 24% respondentu Latvijā jau tuvākajā laikā plāno "iestūrēt laulības ostā", 30% vēl ir ideālā partnera meklējumos, bet 29% neplāno precēties, 18% respondentu jau ir precējušies vai arī gaida finansiālās situācijas stabilizēšanos nākotnē utt. Savukārt Igaunijā 15% respondentu kāzas plāno jau tuvākajā laikā, 27% gaida savu īsto partneri, bet 34% nevēlas precēties, atlikušie 25% respondentu ir apmierināti ar dzīvošanu kopā bez laulības saitēm, nejūtas pietiekami finansiāli stabili vai arī vēl gaida bildinājumu. Lietuvā respondentu atbildes ir līdzīgas Latvijā un Igaunijā saņemtajām – 22% plāno jau tuvākajā laikā stāties laulībā, 34% noteikti precēsies, kad būs sastapuši savu ideālo partneri, savukārt 29% aptaujāto nav precību plānu. 16% respondentu šobrīd vēl nav pieņēmuši lēmumu par labu vai pret laulību.

Atbildot uz jautājumu, vai kāzu rīkošanai aizņēmāties finanšu resursus, 12% aptaujas dalībnieku Latvijā, 11% Igaunijā un 8% Lietuvā norādījuši, ka svinībām izmantojuši radu vai draugu aizdevumu. Savukārt papildus līdzekļus ar bankas aizdevuma palīdzību ieguvuši 10% respondentu Latvijā, krietni mazāk no finanšu organizācijām aizņēmušies igauņi – 4% respondentu, un lietuvieši – 3%. Kā liecina pētījuma rezultāti, 66% latviešu, 60% igauņu un 73% lietuviešu kāzas organizējuši par saviem līdzekļiem. Daļa aptaujāto norāda, ka kāzu izdevumus seguši vecāki vai radinieki, svinības nav rīkotas, kā arī uzsvēruši, ka agrāk kāzas organizēt ir bijis vieglāk un arī lētāk – attiecīgi 12% Latvijas respondentu, 24% igauņu un 16% lietuviešu.

Liela nozīme kāzu rīkošanā ir arī izdevumiem. Kā norāda 48% aptaujas dalībnieku Latvijā, kas jau ir precējušies, kāzu rīkošana izmaksājusi vidēji no 500 līdz 2000 latu, 22% kāzām tērējuši līdz 500 latu, savukārt tikai 13% šiem nozīmīgajiem svētkiem tērējuši no 2000 – 4000 latu, 4% respondentu nepieciešams bijis vairāk kā 4 tūkstoši latu, bet 13% nevar nosaukt konkrētu summu.

Savukārt lielākā daļa aptaujas respondentu Igaunijā (36%) kāzu svinībām tērējuši vairāk kā 4 tūkstošus latu, bet 33% nav vēlējušies atklāt kopējās izmaksas. 17% aptaujāto laulību svinības ir bijušas pieticīgas, tam tērējot vien 500 latus, bet 12% aptaujāto šim dzīves nozīmīgākajam brīdim tērējuši no 500 līdz 2000 latu, bet 2% no 2000 – 4000 latu.

20% respondentu Lietuvā norādījuši, ka kāzas ir bijušas pieticīgas, pasākuma tērējot ne vairāk kā 500 latu, savukārt 47% respondentu ieguldījuši no 500 līdz 2000 latu, savukārt 15% izmaksas bijušas robežās no 2000 – 4000 tūkstošiem latu, tikai 2% respondentu tērējuši vairāk kā 4000 latu, bet 17% neatklāj kopējās summas.

3 komentāru
  1. Tik daudz visādu procentu, lasot pat sapinos. Jautājums, kam kāzas vajadzīgas – radiem vai pašiem. Mierīgi varētu iztikt bez lielā radu bara un tantēm no visiem Latvijas nostūriem, jo es gribētu, lai viss notiek, kā gribu es, nevis raizēties par to, vai visiem viesiem ir labi. Tas, protams, atkarīga arī no ģimenes tradīcijām, paražām, radu spiediena. Ja ir kādi, kas apvainosies, ja neuzaicinās, labāk vispār pa kluso apprecēties, neizgāžot vairāk par 200ls.

  2. Daudziem vajag pašiem, vajag to lielo cilvēku baru, lai visi redz cik mēs laimīgi un cik krutas kāzas mēs varam uzrīkot. Kaut vēl pāris gadus maksāsim kredītu, bet vienu dienu mēs būsim topā! Un nav jau runa tikai par radu radiem, bet arī par draugiem, vai pareizāk labiem paziņām.

  3. Eh…es ari par to,ka,tad jau labāk pa kluso apprecēties.Galvenais,ka paši laimīgi.Un svētki bijuši sev nevis visiem radiņiem.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.