DABĪGS NE VIENMĒR IR DROŠS

Šajā rakstā Espati.lv atklāj izplatītākos nepareizos priekšstatus par skaistumkopšanas līdzekļu dabīgajām sastāvdaļām un to, ka dabīgs ne vienmēr nozīmē, ka tas ir drošs.

https://www.bigstockphoto.com/


“Dabīgs” vai EKO skaistumkopšanas industrijā ir kļuvis par gandrīz vai svētu vārdu, tomēr tikai tāpēc, ka kaut kas ir izgatavots no dabīgām sastāvdaļām, jo īpaši kosmētikā, negarantē, ka to ir droši lietot uz jūsu ādas.
Runājot par ķimikālijām, dzīvsudrabs, arsēns, svins un lavandas eļļa ir tehniski dabiskas sastāvdaļas, taču jūs nekad nevēlētos, lai tās būtu jūsu ādas vai matu kopšanas līdzekļos. Tipisks piemērs ir čūsku inde – jūs varat tirgot čūsku indi kā “dabīgu”, bet tas nenozīmē, ka jums to vajadzētu dzert vai likt uz ādas! Dabiskās sastāvdaļas bieži var izraisīt alerģiju tiem cilvēkiem, kuri saskaras ar problemātisku un jutīgu ādu.


Kā patērētāji esam pieraduši domāt, ka laboratorijā ražotās sastāvdaļas ir ienaidnieks, tomēr iemesls ir tajā, ka cilvēki mēdz uzlūkot šādus produktus aizdomīgi, jo nesaprot to radīšanas procesu. Bet tas, ka tavs iemīļotais dienas un nakts krēms tiek izgatavots laboratorijā vai rūpnīcā, nenozīmē, ka tas ir slikts tavai ādai. Zinātnieki laboratorijā pavada gandrīz vai pusi sava mūža, lai viņu radītie produkti spētu apmierināt patērētāju vajadzības un efekts būtu tieši tāds, kādu viņi ir solījuši.
Viss, kas atrodas mums apkārt sastāv no ķīmiskām vielām, sākot ar ūdeni, kuru dzeram un beidzot ar zīmuli, kā arī gaiss ko elpojam un katra mūsu ķermeņa šūna. Tieši tāpēc ķīmiskās vielas nav labas vai sliktas – tās vienkārši ir.


Rīcineļļa ir viena no populārākajām un iecienītākajām eļļām, kuru daudzām no mums patīk izmantot matu, sejas un ķermeņa ādas kopšanā, jo tā palīdz līdzsvarot sebuma izstrādāšanos uz ādas, tomēr ricīneļļa tiek iegūta no ricīna pupiņām, kas satur arī indi, ko sauc par ricīnu – ar ko vajadzētu būt ļoti uzmanīgam! Lielākā daļa cilvēku, iespējams, izmanto rīcineļļu šādā vai citādā veidā, bet tas ir lielisks piemērs tam, ka nav simtprocentīgi dabīgu līdzekļu, tomēr to ir pilnīgi droši izmantot skaistumkopšanas produktos.


Dažas no pazīstamākajām skaistumkopšanas līdzekļu “dabīgajām” sastāvdaļām ir ēteriskās eļļas, bet nepareizi un pārmērīgi tās lietojot, var tikt kairināta āda. Sievietēm ar jutīgu ādu, ēteriskās eļļas var izraisīt izsitumus, nātreni un pat alerģiskas reakcijas, kas var būt bīstamas dzīvībai.


Tikai tāpēc, ka jūsu izvēlētie skaistumkopšanas līdzekļi ir dabīgi, negarantē, ka tas ir labākais, ko varat lietot jūsu ādai vai matiem!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.