Deviņi mīti par laulībām

Rutgersas Universitātes zinātnieki Nacionālā laulību izpētes projekta ietvaros ir apkopojuši deviņus visizplatītākos mītus par laulībām. Espati.lv zinātniskās komisijas sastāvs mērķtiecīga darba rezultātā konstatēja, ka šie paši mīti ir iesakņojušies arī mūsu mazās valsts sabiedrībā. Netici? Pārliecinies pati!

Vienam laulātajam ir vairāk priekšrocību nekā otram

Pētījumi liecina, ka abi dzimumi gūst līdzvērtīgu labumu, tikai katrs savā jomā. Salīdzinot ar vientuļniekiem, laulībā dzīvojošiem vīriešiem ir labākā veselība, bet precētām sievietēm ir stabilāks finansiālais stāvoklis.

Bērniņa piedzimšana uzlabo laulātā pāra attiecības
Pirmā bērniņa piedzimšana smagi ietekmē psiholoģisko klimatu ģimenē, un bieži laulātie draugi attālinās viens no otra. Tomēr pāri ar bērniem šķiras daudz retāk nekā bezbērnu pāri.

Laimīgas laulības pamats – veiksme un romantiska mīla
Izrādās, visbiežāk laimīgas laulības pamata ir savstarpējā cieņa. Vislaimīgākajās ģimenēs laulātajiem ir kopīgas intereses un aizraušanās.

Jo izglītotāka ir sieviete, jo viņai grūtāk izveidot ģimeni

Šis apgalvojums jau sen vairs neatbilst patiesībai. Mūsdienās izglītotām un erudītām sievietēm ir tādas pašas, ja ne lielākas, priekšrocības nodibināt ģimeni kā mazizglītotām.

Ģimene ir stabilāka, ja pāris dzīvo kopā bez oficiālas laulību noslēgšanas

Pētījumi pierāda, ka pāri, kuri nav reģistrējuši laulību, ir mazāk apmierināti ar savu ģimenes dzīvi nekā tie, kuri ir precēti. Turklāt nereģistrētās laulības bieži ir nenoturīgas, jo konflikti tiek risināti izšķiroties.

Mūsdienās cilvēki vairs nevar laulībā nodzīvot visu mūžu, jo dzīves ilgums ir palielinājies un tās temps pieaudzis
Statistika rāda, ka puse no visiem šķiršanās gadījumiem notiek pēc septiņu gadu kopdzīves. Ja šis septiņu gadu periods tiek pārsniegts, iespējamība, ka laulības izjuks, strauji samazinās.

Precētas sievietes ir vairāk pakļautas varmācībai ģimenē

Statistika liecina, ka ģimenēs, kas savas attiecības nav noformējušas oficiāli, varmācīga izturēšanās pret sievieti ir sastopama biežāk. Sievietes izteikti retāk apprecas ar vīriešiem, kuriem ir varmācīgas noslieces.

Ģimenes pāru seksuālā dzīve nav tik daudzveidīga un sagādā mazāk baudas kā tās seksuālās attiecības, ko piekopj neprecētie

Seksuālās attiecības laulātā pāra starpā sagādā vairāk baudas un prieka nekā gadījuma sakari. Vientuļajiem vīriešiem un sievietēm ir vairāk seksuālo partneru, tomēr gandarījuma no šiem sakariem ir daudz mazāk.

Laulību apliecība ir tikai papīrs
Tas tiešām ir tikai papīrs, kas vairumā gadījumu garantē labāku veselību, garāku mūžu, mieru un laimi.

8 komentāru
  1. Par tām krīzēm un kritisko kopā būšanas laiku dzirdēti entie apgalvojumi – kritiskais laiks 3 gadi – arī tādu esmu dzirdējusi. Tad jāprecas, ja nē, tad atā. Tad laulībā tie būtu 10, nu labi. Kāds reāls cilvēks varētu arī šito apliecināt? Es vēl neesmu bijusi precējusies.

  2. Manuprāt viss šeit rakstītais atbilst patiesībai, tikai mans ieteikums pēc kāzām – gadus divus nevajadzētu plānot sīčus 🙂 tas palīdzēs pielāgoties vienam pie otra 🙂

  3. Komentējot par bērniņa ienākšanu ģimenē, ja tad ģimenē ienāk krīze un ir uz izjukšanas robežas, tad agri vai vēlu tādas ģimenes izjūk un nepastāv ilgi. Bērns tikai šo procesu paātrina.
    Nepiekrītu teiktajam par krīzi, kad tā pienāk pēc septiņiem gadiem. Tā var pienākt jebkurā gadā, vai ik pa pāris gadiem. Galvenais ir saprast vienam otru un šo krīzi pārdzīvot. Kā arī mācīties no tām, lai tas neatkārtotos 🙂
    Papīram nav nozīmes, bet vārdiem vīrs un sieva gan.

  4. vēl viens mīts-laulībā vienmēr būs pieejams sex. Nav tā. Izrādās, ka mēdz būt, ka pēkšņi sex nav nebūt ne pirmajā vai sestajā vietā, un tas nu gan brīvajām meitenēm jāņem vērā. Varbūt tomēr nevajag laulāties.

  5. Mūsu seņčiem seksa nebija pirms kāzām, bet mums tā nav pēc kāzām… Katrā mītā, tāpat kā anekdotē, ir vismaz 10% patiesības!

  6. Ha, runājot par to, kā bija vai nebija agrāk – es vispār kļuvu mēma, kad uzzināju šādu faktu. Kad mana vecvecmamma precējās, opis jau viņai bija zem sirds. Notika gan tās seksa lietas, tiaki tad precēšanās vai neprecēšanās jautājums vispār vairs nebija apspriežams.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.