Esi DABISKI vesela – kā uzturēt LABU veselību ar DABISKIEM līdzekļiem?

Auksts, mitrs laiks, nosalušas kājas un rokas… un viņa ir klāt. Ne lūgta, ne gaidīta – Nejaukā Saaukstēšanās. Ko darīt, ja nevēlies ļauties  ķīmiskajiem pulverīšiem un citiem brīnumlīdzekļiem. Vai iespējams nelūgto viešņu padzīt dabiskām metodēm?

Kurš gan nezina, cik ļoti dzīvi var sabojāt ziemas izplatītākās nedienas – saaukstēšanās. It kā neesi smagi slima, mazliet sāp kakls, pil deguns un nedaudz paaugstināta temperatūra, bet tu jūties kā salauzta. Šķiet, tavs dzīvesprieks, darbaspars un enerģija iztek līdz ar iesnām un ir izmesti kopā ar izlietotajiem kabatlakatiņiem.

Ja nevēlies mušu šaut ar lielgabalu, lietojot pulverīšus un citu ķīmiju, stiprini savu veselību jau laikus. Bet, ja tomēr gadās saslimt, ņem talkā tautas gudrības, kas izārstējušas ne vienu vien slimnieku.


Kamēr esi vesela

  • Rūpējies par pozitīvām emocijām. Laimīgi cilvēki daudz retāk slimo, jo viņu imunitāte ir stiprāka.
  • Reizi nedēļā rīko pirts dienas. Turklāt nevis saunu, bet gan tradicionālo krievu (slapjo) pirti. ļaujies, lai no tevis izper visu slikto.
  • Sāc dienu ar rīta vingrošanu, skrējienu vai norīvēšanos ar frotē dvieli. Tas veicinās gan vielmaiņu, gan imunitāti, gan norādīs un samazinās nīsto celulītu. Būsi ne vien vesela, bet arī skaista.
  • Tīrot zobus, notīri arī mēli. Tiek uzskatīts, ka tieši uz tās sakrājas dažādas organisma atkritumvielas, kas traucē justies labi. Tikai dari to saudzīgi, lai nesavainotu šo mutes dobuma svarīgāko orgānu.
  • Iesnas ir vīruss, kas izplatās pa gaisu, tāpēc, ja tava diena paiet pūlī, kur apkārt daudz cilvēku, pārnākot mājās izskalo degunu un muti ar jūras ūdeni (aptiekās nopērkami speciāli flakoniņi, piemēram, Humer).
  • Ja tev jāatrodas telpās ar šķaudošiem ļaudīm, pasargā sevi ar ēteriskajām eļļām. Izpilini gaisā un uz savu drēbju atloka dažas pilītes eikalipta, tējaskoka, ģerānijas, dižegles vai citronzāles eļļas. Tikai izmanto patiešām dabisku produktu, daudz lētākie sintētiskie analogi te nederēs.
  • Ja vēlies ietaupīt un tuvumā aug kāds kadiķis, izmanto to. Telpas no vīrusiem var atbrīvot, arī sadedzinot zariņu kadiķa.
  • Ja esi braša meitene, lielisks līdzeklis pret vīrusiem ir ķiplociņš. Izvēlies Latvijā augušo un katru vakaru apēd pa daiviņai. Uz maizītes, salātos vai norij veselu, tas nu tevis pašas ziņā.

Ja vīruss uzvarējis

  • Ja gadījies nosalt, negaidi, kamēr parādās iesnas. Pievieno karstam ūdenim ēdamkaroti sinepju pulvera un kārtīgi izkarsē kājas. Pēc tam ierīvē pēdas ar sildošu ziedi un uzvelc siltas vilnas zeķītes.
  • Iespējams, vīruss tev mēģina pateikt, ka tavs dzīves temps ir par ātru. Tāpēc uzklāj gultu, ievīsties siltā segā un izgulies. Un slimība atkāpsies.
  • Ja sāp kakls vai tava ģimene krekšķina pilnā sparā, izdali viņiem un arī pati pakošļā gabaliņu propolisa. Tas sadziedēs kaklu un pasargās no citu infekcijām.
  • Ja propoliss tev negaršo vai šķiet, ka tas salīp zobos, vari pazelēt pāris krustnagliņas. Tām piemīt dezinficējošas īpašības, tāpēc kakla sāpes mazināsies.
  • Droši vien no bērnības atceries, ka mamma lika sūrstošu kaklu skalot ar sālsūdeni. Tas noder arī pieaugušu meiteņu ārstēšanai. Glāzei ūdens pievieno tējkaroti vārāmā sāls un pāris pilienu kliņģerīšu tinktūras. Skalo kaklu vismaz divas reizes dienā – no rīta un vakarā.
  • Ja kakls joprojām sāp, pa nakti uzliec kompreses. Uz sausas pannas sasildi griķus, linsēklas, kviešus vai rupju vārāmo sāli. Ietin dvielī un ar šalli apliec ap kaklu. Šādi sapakota, pavadi visu nakti.
  • Par klasiku ir kļuvušas arī kumelīšu inhalācijas. Ielej tējkannā kumelīšu tēju, pievieno tējkaroti sodas un satin kannu dvielī. Paņem tējkannas snīpi mutē un centies ieelpot tvaiku. Vai arī uzvāri kumelīšu tēju, nokās un ielej elektriskajā tējkannā. Iespraud kontaktā vannasistabā, ieslēdz un atver vāku. Pēc mirkļa visa telpa būs tvaiku pilna.
  • Lai labāk atklepotu bronhos sakrājušās krēpas, uzvāri siltu pienu. Pievieno tam tējkaroti sviesta, tējkaroti sodas un nedaudz sāls. Lai gan ir stipri jāpiespiežas, lai šo kokteili izdzertu, tam piemīt patiešām spēcīga iedarbība.
  • Ja aizkrīt deguns vai tev jāšķauda nepiemērotā brīdī, pamasē pirkstu galus. Paņem ko asu – sērkociņu, adāmadatu vai pildspalvu un uzspied pirksta spilventiņa vidusdaļai. Tas jādara tik stipri, lai mazliet sāp. Vislabāk masāža iedarbojas spiežot īkšķus.
  • Tradicionāli saaukstēšanos ārstē ar zāļu tējām. Protams, vari nopirkt kādu no gatavajiem drogu maisījumiem, ko pārdod aptiekās, bet vari arī dzert sarkanā āboliņa, liepziedu vai aveņu lapu tēju.
  • Pret augstu temperatūru līdz avenes. Vislabāk būtu svaigas, bet tā kā ziemā mūsu platuma grādos diezin vai kādu atradīsi, tad izlīdzies ar saldētām (atkausētām) vai ievārījumu.
  • Par dabiskām antibiotikām uzskatāmas dzērvenes, kas satur benzoskābi. Tās vari ēst visu slimošanas laiku. Bet, ja šķiet par skābām, vīri ķīseli vai gatavo morsu. ārstnieciskais efekts nemazināsies.
  • Ja vien temperatūra nav ļoti augsta vai tava pašsajūta ļoti slikta, izturi. Tā ir organisma cīņa ar nevēlamajiem iebrucējiem, tāpēc, nodzenot temperatūru, tu tikai paildzināsi slimošanu.
  • Dienā, kad jūties slikti, nedodies uz darbu vai citām publiskām vietām. Paliekot mājās, tu būsi rūpīga pret citiem, pasargājot tos no sava vīrusa. Bet pats galvenais, pasargāsi sevi, jo, cīnoties ar slimību, organisms ir novājināts, un tu itin viegli vari pieķert vēl kādu vīrusu, kuru ikdienā tava imunitāte nepielaistu pat tuvumā.
  • Un, lai ko tu darītu, izmanto tikai tās metodes, par kurām esi pārliecināta. Puse no izveseļošanās panākumiem ir atkarīga no tavas ticības, ka tas darbosies.
6 komentāru
  1. Ingvera tēja ar citroniņu un medu – pa pirmo! Un ne tikai kad esi jau slima, bet arī ikdienā! Garšīgi, veselīgi un uzmundrinoši!

  2. Maziem bērniem labi palīdz ķiploki, kas sagriezti plānās šķēlītēs un sabērti šķīvītī – tādu uz nakti noliek blakus bērna gultiņai, un mazajam gan deguntelis atnāk vaļā, gan klepus mīkstinās 🙂

  3. Paldies,Li! tadu recepti es gan nezinaju!!! Rit ”valesu”uz veikalu pec kiplokiem, goda vards!!!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.