Gribu JAUNU darbu – 6 lietas, ko ņemt VĒRĀ

Visbiežāk cilvēki sāk meklēt jaunu darbu, vēl strādājot kādā citā. Protams, jo nav teikts, ka uzreiz pēc darba attiecību pārtraukšanas vienā darbavietā, izdosies sākt darbu citā. Turklāt, ja nav nekādu uzkrājumu vai tie ir nelieli, ilgu pārtraukumu nevar atļauties, pat ja tiek saņemts bezdarbnieka pabalsts. Tad steigā var nākties pieņemt pirmo pagadījušos, nevis izdevīgāko darba piedāvājumu, ne tikai kārtīgi neizsverot visus „par „un „pret”, bet pat neapskatot citus iespējamo darbu variantus. Kas jāņem vērā, meklējot darbu, un kā neiedzīvoties problēmās vecajā darbavietā?

Labāk meklēt pa kluso. Kāpēc? Jo, uzzinot par taviem centieniem atrast citu darbu, priekšniecība var sākt uzskatīt tevi par nelojālu darbinieku, un attiecības iespējams sabojāt neglābjami. Praktisks vadītājs, uzzinot par taviem darba meklējumiem, var sākt meklēt tev aizvietotāju. Līdz ar to gadījumā, ja neko piemērotu neatradīsi, un izlemsi darbu turpināt, vari nonākt ļoti neērtā situācijā, pat līdz piespiedu aiziešanai. Protams, tas vai meklēsi darbu atklāti vai slepus, atkarīgs no attiecībām ar priekšniecību, atmosfēras kolektīvā, firmas stāvokļa darba tirgū un taviem dzīves principiem. Ja nolemsi meklēt darbu konfidenciāli, nestāsti par to nevienam, pat ne vislabākajiem kolēģiem.  

Lietas, gatavojot savu CV. Jaunajā CV nenorādi esošās darbavietas telefonu. Protams, ja darba kabinetā atrodies viena un parasti dienas gaitā neviens pie tevis pat neienāk, tad vari norādīt. Tas pats attiecas uz e-pasta adresi. CV sūtīšanai un sarakstei par darba meklējumiem izmanto tikai savu privāto e-pastu!

Neglabā dokumentus darba datorā. CV, motivācijas vēstuli, u.c. dokumentus glabā tikai mājas datorā. Ja gatavojies CV nosūtīt darba laikā, taču pirms tam vēl vēlies to pārlasīt un pārbaudīt, nosūti no mājas datora sev uz privāto e-pastu un atver darbā. Ja darbā noslēgta pieeja tava privātā e-pasta serverim, paņem līdzi no mājām zibatmiņu ar CV.

Neklačojies! Sarunās ar kolēģiem nedalies ar informāciju par to, kādi interesanti/smieklīgi/neveikli/ darba piedāvājumi sastopami tavā specialitātē. Vērīgāki kolēģi drīz vien sapratīs, ka runa ir nevis par senu, bet pavisam jaunu pieredzi. Un pavisam noteikti neraksti sociālajos tīklos, ka meklē jaunu darbu.

Intervijas laiks. Ja darba laikā nevari tikt uz darba interviju, mēģini vienoties par laiku pirms vai pēc ierastā darba laika. Parasti jau gan nevajadzētu būt problēmai uz stundiņu vai vairāk doties neatliekamās privātās darīšanās, nepaskaidrojot iemeslu sīkāk. Mēdz būt pat tādas darbavietas, kurās par vienu vai divām slimošanas dienām neprasa iesniegt slimības lapu. Ja tavā darbā tā nenotiek, galējais variants – darba meklēšanai veltīt kārtējo vai bezalgas atvaļinājumu.

Neko neslēp. Intervijā neslēp, ka tev jau ir darbs. Korekti izskaidro situāciju. Nesaki, ka priekšnieks ir monstrs, darba daudz, bet alga maza. Kā iespējamos jauna darba meklējuma iemeslus vari minēt, piemēram, ierobežotas izaugsmes iespējas vai vēlmi paplašināt kompetences robežas. Ja prasa iesniegt rekomendācijas, piedāvā tās iesniegt no iepriekšējās darbavietas. Vēlams informēt potenciālo darba devēju, ka saņemot darba piedāvājumu, noteikti pirms jaunā darba uzsākšanas pabeigsi visus iesāktos darbus iepriekšējā darbā. Parādi, ka esi atbildīgs darbinieks un kārtīgs cilvēks.

Ja lasi šo rakstu, tad iespējams, ir pienācis laiks pārmaiņām. 
Piesakies sarunai www.mazkalnina.lv par Karjeras maiņu pieaugušajiem.

Atrast un sākt darīt to, kas patīk vislabāk ir katra mūsu pienākums pašam pret sevi!

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.