Kā atradināt BĒRNU no gulēšanas VECĀKU gultā?

Kad piedzims mazulis, katra vecāka paša ziņā ir tas, vai bērns jau no mazotnes gulēs savā gultā vai nē. Ko darīt, ja bērns vecāku gultā pieradis gulēt tik ļoti, ka uz savu gultu nemaz nevēlas? Arī tad, kad ir jau gana paaudzies?

Jaunie vecāki paši sevi noteikti pazīst vislabāk. Ir pilnīgi saprotams, ka gribas nemitīgi uzraudzīt bērnu, lai zinātu, ka viņam viss kārtībā. Tomēr tajā pašā laikā ir būtiski apzināties sevi ne tikai kā vecākus, bet arī kā pāri, neaizmirst par attiecībām ar savu otro pusīti. Svarīgi, lai bērniņa gulēšana vecāku gultā nesāk ietekmēt pāra attiecības. Ja tas sāk notikt, tad vajadzētu apsvērt variantu sākt mazo gulēt likt savā gultiņā.

Otrs svarīgs aspekts, kādēļ vecākiem jau kopš mazotnes vajadzētu bērnu radināt pie savas gultas ir patstāvība. Vairākos pētījumos ir pierādīts, ka bērni, kas kopš mazotnes gulējuši atsevišķi no vecākiem, ātrāk kļūst patstāvīgi un neatkarīgi.

Tomēr, kā panākt, ka bērns guļ savā gultā?

  • Sākumā, radinot, mazo gulēt atsevišķi nevajadzētu viņu atstāt uzreiz vienu, bet gan pasēdēt blakus un pagaidīt, kamēr viņš iemieg.
  • Varbūt vari palasīt priekšā kādu pasaku vai padziedāt? Tas bērniņam radīs drošības sajūtu un asociēsies ar ko patīkamu, kas notiek, kad viņš ir savā gultā.
  • Ar bērnu noteikti vajag arī runāt un viņam visu stāstīt. Kāpēc viņam jāguļ atsevišķi no mammas un tēta? Noteikti izskaidro arī to, ka būsi tepat blakus un nekur nepazudīsi.
  • Piedāvā naktī atstāt ieslēgtu kādu mazu gaismiņu, vismaz sākumā. Ar laiku bērns pieradīs gulēt atsevišķi no vecākiem un arī gaisma, iespējams, vairs nebūs vajadzīga.

Katra māmiņa un tētis paši vislabāk zinās, kas viņu bērnam būs vislabākais! Paļaujies uz savām izjūtām un Tev viss izdosies!

 
Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.