Kā cīnīties ar ODIEM, izmantojot DABISKUS līdzekļus?

Ak, šie uzmācīgie odi! Par tiem laikam žēlojamies mēs visas, ik reizi, kad atrodamies ārā. Nekā patīkama jau nav – sāpīgi kož, sūc mūsu asinis, turklāt rada alerģisku reakciju – niezi, pumpas utt. Vispopulārākais veids cīņā ar odiem ir nopirkt kādu no veikalā atrodamajiem pretodu aeirosoliem un nopūsties no galvas līdz kājām. Taču to smaka parasti ir specifiska, garša rūgta un ieelpojot nāk klepus. Vai tiešām tā ir vienīgā cīņas metode ar šiem uzmācīgajiem lidoņiem?

KĀ CĪNĪTIES AR ODIEM SAVĀ MĀJOKLĪ?
Sakustini gaisu! Visvienkāršākais veids, kā cīnīties ar odiem – atrodoties istabāieslēdz ventilatoru! Labums – tas ne tikai radīs vēsumu, bet arī traucēs odus, jo tie ir spējīgi palidot tikai „stāvošā” gaisā. Rezultāts – ods mēģinās lidot aiz ventilatora lāpstiņas un tur arī, visticamāk, paliks…

Izmanto aromātus!
Dažiem cilvēkiem patīk sveces ar citrona aromātu, ko var izmantot, bet svaigi citroni ir vēl jo efektīvāki. Odiem ļoti nepatīk citronu smarža, tie izvairās no tās. Arī citronzāle var būt labs risinājums – svaigas citronzāles pušķītis vāzē, vai kaltētas citronzāles maisiņš ļoti labi derēs kā telpas aromatizētājs un vienlaikus – odu atgaiņātājs. Otra smarža, kas odiem netīk izteikti – kampara eļļa. Dažus pilienus šīs eļļas ielejot aromātisko eļļu svecē, iespējams ļoti efektīvi atbrīvoties no odiem un mušām mājoklī.

Odu tīkls!
Sensenā un visiem zināmā lieta – odu jeb insektu tīkls – ir lielisks risinājums cīņā ar šiem uzmācīgajiem lidoņiem. Protams, tas nenogalinās odus, bet labas kvalitātes tīkls nodrošinās to, ka neviens ods tev klāt netiks. Ir ļaudis, kas lieto šādus lielizmēra tīklus āra nojumēm, citi uz nakti piekarina pie gultas – izskatās jauki, gluži kā baldahīns, un glābiņš no odiem garantēts! Turklāt, iesakām izmēģināt arī speciālos pret kukaiņu tīklus logiem, kurus ievieto logu rāmī tieši uz vasaras sezonu! Tādējādi tu par visiem simts procentiem nodrošināsies, ka lidoņi pa taviem logiem iekšā netiks. 

Spuldzes, kas atbaida odus!
Odi un citi knišļi nebūs tavs ciemiņš, ja lietosi LED, dzeltenās kukaiņu vai sodas spuldzes. Piedāvājums veikalu plauktos ir plašs – tev atliek vien izpētīt to un izvēlēties savām prasībām visatbilstošāko variantu. 

Mušu pletne!
Apbruņojies ar pacietību un uz priekšu! Vecā labā mušu pletne var būt lieliska cīņā ar tiem lidoņiem, kas kaut kādā veidā tomēr pamanījušies iekļūt tavā mājoklī. Skatoties no pozitīvās puses – tas ir treniņš un odu neitralizēšanas pasākums – divi vienā!

Iestādi augus, kas aizbaida odus!
Te noderēs jau minētā citronzāle, ķiploks, baziliks, baldriāns, arī piparmētras u.c. Šie augi rada smaržu, kas ļoti nepatīk odiem. Ja vasaras periodu grasies pavadīt vasarnīcā, tad pie mājas logiem var iedēstīt pāris tomātu stādus (šo paņēmienu tik pat labi var izmēģināt arī pilsētā). Specifiskā tomātu lapu smarža atbaidīs odus.


KĀ PASARGĀT SEVI, ESOT BRĪVĀ DABĀ?

Izmanto dažādas eļļas! Eikaliptu eļļa -ļoti efektīvs un populārs pretodu līdzeklis. Aktīvā sastāvdaļa ir cineols, kas darbojas antiseptiski un atbaida kukaiņus. Citrona eļļa – tās izstrādājumi, kas parasti ir ļoti dabīgi un smaržīgi, aizbaida odus. Sojas eļļa – laigan to galvenokārt izmanto ēdienu gatavošanā, tā ir lielisks līdzeklis, lai atvairītu odus. Lavandas eļļa ne tikai smaržo debešķīgi, bet arī ir ļoti spēcīgs pretodu līdzeklis. Tā nemaz nav jāiegādājas atsevišķi, lavandas eļļa ir atrodama daudzos un dažādos kosmētiskajos produktos: losjonos, ziepēs, aerosolos, dažādās želejās, krēmos, u.c. Lavandas eļļu var sajaukt ar citām iepriekš jau minētajām eļļām, lai palielinātu pretodu efektivitāti. Un tici – pēc lavandas lietošanas tu nekad vairs negribēsi lietot ķīmiskos pretodu aerosolus ar tiem raksturīgo šķebinošo smaržu!

Viegls etiķa šķīdums un soda!
Etiķis plus ūdens ļoti vieglā koncentrācijā ir lielisks cīņā ar odiem. Neapsegtās ķermeņa vietas apstrādā ar šo šķīdumu un vari būt droša – odi būs prom, jāteic gan, ka diemžēl tikai uz laiku, pēc kāda brīža procedūru var nākties atkārtot. Savukārt sodas un ūdens maisījums palīdz efektīvi novērst niezi, ja kukainis jau iekodis. Apmēram tējkaroti dzeramās sodas izšķīdini glāzē ūdens un uzklāj uz kodumiem!

Gaiša auduma un ķermeni nosedzošs apģērbs!
Vasaras karstumā gaišs apģērbs ne tikai palīdzēs ķermenim atvēsināties, bet arī zināmā mērā atvairīs odus un citus knišļus. Izrādās, ka odiem un citiem knišļiem tīk košas un tumšas krāsas, tās tos pievilina. Otrs ieteikums, sevišķi, ja dodies brīvā dabā vakarā, kad tveice vairs nav tik izteikta – velc apģērbu, kas nosedz ķermeni, turklāt – ieteicams vairākās kārtās. Tas manāmi apgrūtinās odu iespējas tev iekost, jo to snuķis gluži vienkārši var netikt līdz tavai ādai!

Nelieto spēcīgas smaržas!
Odus un citus nejaukos knišļus pievilina mākslīgi veidotās smaržas. Tamdēļ labs ieteikums ir vasaras karstumā izvairīties no spēcīgu smaržu lietošanas. Tas, protams, nenozīmē, ka tagad nevari lietot ķermeņa krēmu, dezodorantu vai matu kopšanai paredzētos produktus. Vienīgi prātīgi būtu pārliecināties, vai šie līdzekļi nesatur pārāk stipras smaržvielas, kuras varētu pievilināt odus. Ja tev šķiet, ka tieši tu izteikti pievilini šos knišļus, varbūt šī ir atbilde uz tavu jautājumu „kādēļ”? Tāpat svarīgi ir pārliecināties, vai tavs veļas mazgājamais vai skalojamais līdzeklis nav ar stipru aromātu, jo arī tas var pievilināt kukaiņus.

Padari sevi negaršīgu!
Ķiploki atbaida ne tikai pasaku vampīrus, bet arī lieliski strādā pret odiem! Asā ķiploku smarža nodrošinās to, ka ods tev nemaz netuvosies. Tiek uzskatīts, ka ķiploks „izdalās” caur porām un var būtiski mainīt tavu sviedru aromātu, tādējādi odiem būs daudz grūtāk tevi „atrast” klajā laukā, un mazāka ir iespējamība, ka kāds ods paliks uz tavas ādas, lai sūktu asinis. Ja ķiploka aromāts tevi nebiedē, tad izmēģini – regulāri apēd pa daiviņai, tā nošausi divus zaķus ar vienu šāvienu, jo ķiploks arī noteikti uzlabos tavu imunitāti! 

Garšvielas!
Viena no garšvielām, kas odiem netīk izteikti ir krustnagliņas. To var lietot dažādi, taču viena no vienkāršākajām receptēm ir šāda – tējkaroti krustnagliņu ieber vārošā ūdenī un vāra apmēram 15 minūtes, tad 10 pilienus šī novārījuma sajauc ar ēdamkaroti spirta vai odekolona, iegūto maisījumu ziež uz tām ķermeņa daļām, kas ir atsegtas. Odi netuvosies vismaz 2 stundas!

Dūmu spēks!
Esot brīvā dabā un baudot, piemēram, vakaru pie ugunskura, ļoti noderēs šāds ieteikums – pamēģiniet ik pa brīdim iemest ugunskurā sausus kadiķa zarus. To dūmi atbaidīs odus un visus citus lidojošos kukaiņus.

2 komentāru
  1. Mana pārbaudītā metode, kura nāk no senākiem laikiem- odus nedrīkst sist- tie jāgaiņā prom. Ar gaiņāšanu jānodarbojas vismaz 10 miņūtes. Un odiem vairs nevajadzētu kost. Tā esmu glābusies pat mežā lasot mellenes…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.