KĀ SAGATAVOT BĒRNU JAUNAJAM MĀCĪBU GADAM?

https://www.bigstockphoto.com/

Vasara tūdaļ jau būs cauri, tas nozīmē, ka strauji tuvojas 1.septembris, ko daudzi no mums gaida ne tikai ar prieku, bet arī ar satraukumu, jo īpaši pirmklasnieku vecāki. Tomēr gataviem uzsākt jauno mācību gadu ir jābūt visiem un sagatavošanās procesam nebūt nav jābūt sasteigtam un stresa pilnam. Espati.lv ir sagatavojusi nelielu padomu ceļvedi, kurš palīdzēs katram vecākam sagaidīt 1.septembri ar prieku un bez lieka satraukuma.

Laicīgi noskaidro kā noritēs mācību process

Šī brīža situācijā esam spiesti pielāgoties apstākļiem, kuri mainās gandrīz ik dienas. Tomēr kas attiecas uz mācību procesu skolēniem, vismaz daļējai informācijai būtu jābūt pieejamai jau laicīgi, tāpēc jāsāk ar to. Sākumā jāuzzina kā tieši noritēs mācības, lai bērnam ne tikai varētu iegādāties visu nepieciešamo, bet arī lai bērnu emocionāli sagatavoto, jo ierastā vide visdrīzāk kādu laiku būs nedaudz citādāka, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus. Ar bērnu noteikti būtu jāaprunājas par jauno kārtību, iedrošinot mācīties tikpat labi un uzcītīgi ar cerību, ka drīz vien viss būs tāpat kā agrāk.

Uzziniet nepieciešamo lietu sarakstu

Tā vietā, lai skrietu uz kancelejas preču veikalu un mestu grozā visu, kas pagadās, jāpajautā klases audzinātājai par tām lietām, kuras tiešām būs nepieciešamas. Daudzas no grāmatām nav obligāti jāpērk jaunas, jo tās izdod skolas bibliotēka. Burtnīcas un klades noteikti jāpērk tikai tik, cik nepieciešams katram mācību priekšmetam. Pēc vajadzīgo lietu saraksta ir daudz vieglāk iegādāties visu nepieciešamo, jo tādā veidā visdrīzāk netiks nopirkts nekas lieks.  

Pārskatiet mājās jau esošās lietas

Varbūt kaut kas ir saglabājies no pērnā gada? Iespējams iepriekšējā gadā esat iegādājušies kaudzi ar burtnīcām un zīmuļiem, kuri bērnam noderēs arī šogad. Tāpat arī ar skolas somu – varbūt tā vēl ir pietiekoši labā stāvoklī un var nokalpot bērnam vēl vienu mācību gadu. Revīziju kopā ar bērnu veiciet arī drēbju skapī un apavu plauktos. Vasarā ir grūti nosēdēt telpās, tomēr noteikti ir kāda diena, ko var izmantot, lai izrevidētu skapju un atvilktnes, kas palīdzētu labāk saprast, kuras lietas patiešām ir nepieciešams iegādāties.

Pasūti kancelejas preces uz mājām

Vasaras beigas ir tas periods, kad gandrīz visos veikalos un interneta veikalos ir īpašas atlaides kancelejas precēm un bērnu apģērbam. Tā vietā, lai dotos uz veikalu pēc šīm precēm, var ieekonomēt laiku un nepieciešamās lietas pasūtīt internetā ar piegādi uz mājām vai tuvāko pasta staciju. Šobrīd pasūtījumi internetā ir pieejami arī gandrīz visiem lielveikaliem – Rimi, Maxima u.c., tāpēc visu vajadzīgo lietu iegādi variet veikt mājās kopā ar bērnu mierīgi izskatot visus piedāvājumus un izvēloties visizdevīgāko.

Izveidojiet grafiku

Mūsdienās tik straujajā ikdienas ritmā mēdz gadīties kaut ko no darāmajām lietām aizmirst, tāpēc atvēliet vienu vakaru nedēļā, piemēram, svētdienas, kurā kopīgi saplānojiet visus darbus, nodarbības un citas svarīgas lietas. Variet pie sienas visiem redzamā vietā piestiprināt nelielu tāfelīti ar nedēļas plānu. Pieradiniet sevi to atjaunot un neaizmirsiet tajā ieskatīties. Šādi netiks nokavēts neviens pasākums vai svarīgs notikums, kā arī vecākiem savā starpā būs vieglāk vienoties par katra pienākumiem.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.