Kosmētiskais remonts pašas spēkiem

Tuvojoties rudens sezonai, daudzas no mums domā ne tikai par mācību vai jaunu hobiju uzsākšanu, bet arī par savas dzīves telpas labiekārtošanu. Lai dzīvojamā telpa kļūtu mājīgāka, nereti pietiek ar pavisam nelielu kosmētisko remontu – tapešu nomaiņu, grīdas seguma maiņu, griestu vai sienu krāsošanu un citiem pašu spēkiem paveicamiem remontdarbiem. Tomēr kosmētiskā remonta uzsākšanu bieži kavē neskaidrība par izmaksām un remonta ilgumu. Šajā rakstā soli pa solim apskatīsim to, kā pašai plānot remontdarbus, izmaksas un izpildes laiku. 

Kā plānot istabas vai dzīvokļa kosmētisko remontu?

Pirms dodies uz būvmateriālu vai mēbeļu veikalu, ir svarīgi izstrādāt remontdarbu plānu, kas tev palīdzēs ne tikai sekot līdzi izmaksām un laika plānam, bet arī vēlamā rezultāta sasniegšanai. Darbu plāna izstrādi uz papīra vai digitāli sāc ar savas vīzijas pārvēršanu paveicamo darbu un nepieciešamo izejmateriālu (krāsa, paklājs, interjera priekšmeti vai mēbeles) sarakstā. Pēc šāda saraksta izveides, izvirzi galvenos remontdarbu posmus, kurus sakārto pareizā izpildes secībā. Ja par darbu secību neesi pārliecināta, palūdz padomu ģimenei vai draugiem, kā arī veic nelielu izpēti internetā! Lai plānošanas un remontdarbu laikā nepazaudētu sākotnējo vīziju, noderīgs padoms ir uzzīmēt telpas skici ar mēbeļu, gaismekļu un citu interjera elementu izvietojumu. Ja plāno veikt kosmētisko remontu vairākās istabās, tad ieteicams darbus sākt ar istabu, kas atrodas vistālāk no ieejas durvīm, lai nesabojātu jau izremontētas telpas sienas un izvairītos no liekiem putekļiem un netīrumiem. Pēc savas vīzijas uzlikšanas “uz papīra” katram darbu posmam pievieno nepieciešamo instrumentu un materiālu sarakstu, kā arī laika ietvaru, kurā darbus plāno pabeigt. 

Materiālu, dekoratīvo elementu un darbarīku iegāde

Pēc darba plāna un laika grafika izveides ir pienācis laiks nepieciešamo izejmateriālu iegādei. Attiecīgi savā DIY remonta izaicinājumā esi nonākusi pie būtiskākā – izmaksu plānošanas. Remontdarbu plānā pie katras no definētajām nepieciešamo instrumentu un materiālu pozīcijām pievieno izmaksu pozīciju. Vienkāršākais veids, kā noskaidrot aptuvenās cenas ir veikt izpēti tiešsaistē. Taču atceries, ka plānotās izmaksas visticamāk atšķirsies no reālajām izmaksām, jo būvmateriālu veikalā vari dot priekšroku citam krāsu vai tapešu zīmolam. Tāpēc paredzi vismaz 10% papildu izmaksām, kuras var sastādīt neparedzēti tēriņi vai cenas pieaugums. Vai kopējā remontdarbu tāme atbilst plānotajam? Iespējams, brīvo līdzekļi jaunām mēbelēm ir mazāki, nekā sākotnēji cerēts? Lielisks veids kā vari ietaupīt ir instrumentu noma nevis iegāde. Proti, ja esi pārliecināta, ka DIY remontam nepieciešamie darba rīki tev nenoderēs arī turpmāk, izmanto iespēju tos nomāt.

Kā novest remontdarbus līdz galam, īstenojot savas ieceres? 

Neskatoties uz to, cik rūpīgi sastādīji remontdarbu plānu, finansējumu un laika ietvaru, nereti darbu laikā varam pazaudēt sākotnējo vīziju un remontu nemaz nenoslēgt. Iemesli tam var būt visdažādākie – neparedzēti tehniski šķēršļi, izmaksu palielināšanās vai vienkārši iedvesmas zudums. Lai nesagaidītu ziemas iestāšanos būvlaukumā, ir daži pavisam vienkārši paņēmieni kā remontdarbus novest līdz galam. Pirmkārt, laikietilpīgākajiem darbiem pieaicini palīgā draugus vai ģimenes locekļus, otrkārt, ja radusies kāda tehniska problēma, ar kuru pati netiec galā, savā paziņu lokā noteikti atradīsi kvalificētu speciālistu, kas piekritīs palīdzēt. Savukārt, ja remontdarbi ir prasījuši vairāk naudas nekā plānots, tad lieti var noderēt kredītlīnija vai izmaksu samazināšana interjera iekārtošanas pozīcijās. 

Vai esi gatava atsvaidzināt savu mājokli? Sāc veidot savu ideālo mājokļa labiekārtošanas vīziju jau šodien, lai remontdarbus vari noslēgt pirms ziemas iestāšanās!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.