Man NEGRIBAS seksu – ko tas nozīmē?

Sekss ir kas vairāk par fizisku apmierinājumu. Ļaujot šim procesam pakāpeniski izzust no attiecību ikdienas, pēc kāda laika var nākties atskārst, ka ir jau par vēlu – neesoša vai nekvalitatīva seksuālā dzīve starp partneriem rada ne tikai fizisku neapmierinātību, bet ietekmē arī to, kā uztveram savu partneri, vai jūtamies labi attiecībās kopumā un, pats galvenais, cik veselīgi izdzīvojam savu seksuālo identitāti.

NEREDZAMĀ PLAISA
Nemitīgajā ikdienas skrējienā, kurā ietilpst karjera, bērni, dažādi pienākumi, darījumi, informācijas gūzma un jaunāko tehnoloģiju piedāvājumi, mēs ne tikai mēdzam apjukt, bet arī pastiprināti nogurt. Diemžēl nereti pēc šī haotiskā maratona neatliek vairs ne laika, ne spēka tiešai komunikācijai un tuvībai ar mīļoto. Attaisnojumi, lai nenodarbotos ar seksu, kļūst par pāra ikdienu, un pamazām, pašiem to nemanot, starp partneriem veidojas plaisa. Protams, reizēm atteikumam patiešām ir pamatots iemesls, taču, ja tas atkārtojas regulāri, pienācis laiks rakt dziļāk – kādi varētu būt patiesie iemesli? Šoreiz par visbiežāk pielietotajiem attaisnojumiem, kas attālina mūs ne tikai no mīļotā cilvēka, bet arī no savas seksualitātes apzināšanās.

“ES NEJŪTOS PIETIEKAMI TUVA SAVAM PARTNERIM”
Attiecību krīze un haoss jūtu pasaulē nav nekas pretdabisks – atliek tikai strādāt pie tā, lai situāciju uzlabotu. Protams, sekss nespēj atrisināt visas problēmas, tomēr reizēm mīlēšanās var palīdzēt atmodināt mazliet iesnaudušās jūtas un atjaunot zudušo attiecību un jūtu stabilitāti. Taču, lai tas notiktu, jāsaprot – kāpēc partneri attālinās? Ar laiku pāris tā vietā, lai viens otru uztvertu kā atsevišķas personas – “es” un “tu”, sāk funkcionēt kā “mēs”, kas palēnām spēj iznīcināt fizisko pievilkšanos. Partneri viens otru uztver kā savu labo roku, aizmirstot par mīļotā personības unikalitāti – rodas aizkaitinājums, sīkumainība, kas spēj nomākt iekāri. Ja iepriekš savu vīrieti vēlējies visai stipri, ir vērts apdomāties – kā atgūt veselīgo saikni vienam ar otru, aktualizējot tās nianses, kā dēļ izvēlējies tieši šo partneri

“ES NEJŪTOS SEKSĪGA”
Zems pašvērtējums spēj radīt barjeru starp partneriem arī guļamistabā notiekošajos procesos. Jāņem vērā – tas, cik ļoti mīli savu ķermeni, viennozīmīgi ietekmē arī to, cik veselīgas un atbrīvotas ir jūsu pāra seksuālās attiecības, kā arī – cik apmierināti esat par šīm attiecībām kopumā. Negatīvās domas jeb iekšējā, kritiskā balss spēj aizmiglot prātu arī mīlēšanās laikā, kas traucē atslābt un izbaudīt procesu. Ja galvā mītošā kritiskā balss ietekmē jūsu seksuālās izpausmes, var teikt, ka gultā, kurā jābūt tikai jums diviem, uzradies vēl trešais-liekais. Taču izvairīšanās no seksa nebūt nebūs risinājums. Tā vietā jādara tieši pretējais – ļaujieties seksam, kad vien to vēlaties, pārvariet vēlmi izslēgt gaismu, metiet nost segu – esiet brīvi savā seksualitātē, tādējādi pieradinot kritisko balsi neiejaukties.
 
“ESMU PĀRĀK NOGURUSI VAI AIZŅEMTA”
Jo vairāk ieslīgstam ikdienas rutīnā, jo mazāk enerģiski kļūstam, pievēršoties sev un savam partnerim. Ja nepieliksim pūles, lai no rutīnas izlauztos, ar laiku iztrūkstošs būs ne tikai sekss, bet arī jūtu apliecinājumi un vilkme vienam pie otra. Lai atdzīvinātu seksuālo saikni – atvadoties skūpstiet viens otru, runājot – noturiet acu kontaktu, dienas laikā sūtiet viens otram flirtējošas īsziņas, satiekoties – sadodieties rokās utt. Šķiet, ka tie ir sīkumi, taču ilgtermiņā šīs nianses palīdzēs jūsu starpā saglabāt intimitāti, sirds-siltumu un romantiku, padarot attiecības vēl vērtīgākas. Turklāt, ja nogurumu un stresa pilno ikdienu pavada arī galvassāpes, reizēm mīlēšanās var palīdzēt daudz labāk par pretsāpju tableti. Kvalitatīvs sekss tik tiešām spēj atjaunot enerģijas resursus!
 
“MAN NAV GARASTĀVOKĻA”
Tas ir dabiski, ka ne vienmēr vēlme pēc seksa sakrīt – noskaņojumi atšķiras. Turklāt sievietēm, lai nodotos mīlas priekiem, uzbudināšanās fāze mēdz ieilgt. Taču iemesls atteikumam var būt arī cits – iespējams, tās ir bailes no atraidījuma, kas izraisa distancēšanos no jūtām, savām vēlmēm – no tuvības ar otru. Uzklausiet, izrunājieties un mēģiniet saprast viens otru. Un, ja jūtas ir abpusējas – kā primāru izvirzi tieši otra cilvēka labsajūtu, kas nereti var palīdzēt iekarst arī tev pašai. Atbildes reakciju nenāksies gaidīt ilgi!
 
3 komentāru
  1. Nja… “Kvalitatīvs sekss tik tiešām spēj atjaunot enerģijas resursus!” – manā gultā ir savādāk. Vīrietis pēc tā ir gatavs kalnus gāzt, bet es knapi tieku līdz vannas istabai un atpakaļ līdz gultai 😀 Tikko galva pie spilvena, tā aizmiegos.

  2. būtu uzrakstījuši par aseksualitāti, lai cilvēki izglītojās. šeit nevēlēšanās nodarboties ar seksu pasniegts kā kas tāds, kas būtu labojams.

  3. Nu jāšaujas nost, ja negribas, dzīvei visa jēga pazaudēta, ko vēl citu iesākt? 😀

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.