Mobilais budžeta plānotājs, kas palīdz atturēties no pārtērēšanās

Naudas kontrolieris jeb budžeta plānotājs mobilajā tālrunī ir evolūcija naudas plānošanā – vairs nevajag klades, konta izrakstus vai elektroniskās tabulas, tagad šīs programmas lietotāji budžetu var ne vien plānot, bet arī uzskaitīt ikvienu pirkumu un analizēt tēriņus savā mobilajā tālrunī.

Naudas kontrolieris, ko izstrādāja Naudas plānošanas centrs sadarbībā ar GE Money Bank, ir inovatīva, vienlaikus arī ērta un praktiska, budžeta plānošanas programma, ko bez maksas  var lejupielādēt jebkurā mobilajā telefonā, kuram ir GPRS/WAP funkcija.

Signe Bierande, Naudas plānošanas centra vadītāja, uzsver: “Naudas plūsmas kontrolē ir vairāki obligātie soļi – plānošana, sekošana līdzi tēriņiem un analīze. Līdzšinējās metodes – tabulas datorā vai kladē, norēķinu konta analīze u.tml. – lielākoties palika tikai pie pirmā soļa – pie plānošanas, jo sekošana līdzi tēriņiem visa mēneša garumā bija apgrūtināta, neērta, līdz ar to rezultāts – nepilnīgs. Taču tagad ar Naudas kontrolieri var ērti reģistrēt ikvienu pirkumu uzreiz, kaut vai gaidot kases čeku. Līdz ar šo mobilo budžeta plānotāju iespējams efektīvi īstenot pārējos naudas kontroles soļus. Tā kā šī programma ir draudzīga tās lietotājam, tad domāju, ka tā noteikti palīdzēs attīstīt un nostiprināt budžeta plānošanas ieradumu.”

Jaunais izgudrojums palīdzēs iedzīvotājiem ietaupīt un atturēties no pārtērēšanās
Lietotājiem tiek piedāvāta šī mobilā programma ar tādām funkcijām kā plānošana – ienākumu sadale obligāto maksājumu un vispārējo izmaksu kategorijās (var izmantot jau iestatītos piemērus vai pievienot savus), katra pirkuma uzskaiti atbilstoši izmaksu kategorijai visā plānošanas periodā, atskaites par dažādiem laika posmiem pārskatāmākai tēriņu analīzei un citas iespējas.

Naudas kontrolieris pārbaudīs, vai pirkumi tiek veikti atbilstoši sākotnējam plānam, kā arī draudzīgi ar brīdinājumiem atturēs no pārtērēšanās.

Mobilā budžeta plānošanas programma “Naudas kontrolieris” ir pieejama bez maksas – to iespējams lejupielādēt Naudas plānošanas centra mājaslapā www.vissparnaudu.lv sadaļā “Palīgs Tev”, izmantojot WAP wap.vissparnaudu.lv, kā arī nosūtot īsziņu NK1 uz numuru 157.

Tāpat arī Naudas plānošanas centra mājaslapā ir pieejama informācija par mobilo tālruņu modeļiem, kuros iespējams lejupielādēt Naudas kontrolieri.
   
Eksperts un Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzējs Andris Strazds norāda: “Šodienas situācijā daudziem Latvijas cilvēkiem ir nepieciešams pastiprināti ierobežot savus tēriņus sarūkošo ienākumu un nedrošības par nākotni iespaidā. Vienlaikus var novērot, ka vismaz daži uzņēmēji mēģina tirgū valdošo nenoteiktību izmantot, paceļot cenas, un cer tādējādi gūt papildu peļņu. Šādā situācijā patērētājiem būtu īpaši svarīgi pievērst uzmanību uzņēmēju prasītajām cenām un tā vietā, lai uzreiz samaksātu pirmo nosaukto cenu, salīdzināt dažādus piedāvājumus, kaulēties par zemāku cenu vai vienkārši nepirkt preci vai pakalpojumu par paaugstinātu cenu – nogaidīt, kamēr uzņēmējs būs spiests cenu pazemināt. Patērētājiem ir svarīgi apzināties savu spēku – tirgus noteicēji šobrīd ir viņi. To vajadzētu izmantot, lai panāktu sev iespējami izdevīgāku cenas un kvalitātes attiecību.”

Esam pusceļā uz ieradumu un rīcības maiņu
2008. gada beigās GE Money Bank izpētīja Latvijas iedzīvotāju Finansiālās gudrības indeksu. Tika noskaidrots, ka mūsu vājākais punkts ir ienākumu un tēriņu jeb personīgā budžeta kontrole. No 100 punktiem kategorijā “ienākumu kontrole” Latvijas iedzīvotāji ieguva vien 48, punktus, bet kategorijā “tēriņu kontrole” – 50.

Finansiālās gudrības indeksa pētījums arī atklāja, ka rūpīgi savu budžetu plāno tikai 17% Latvijas iedzīvotāju (pretstatā 26% Krievijas un 23% Polijas iedzīvotāju).

“Pašreiz ir pienācis tas brīdis, kad ir jāmaina savi ieradumi – jāsaprot, kur tiek tērēta nauda, lai mēs varētu nodrošināt paši savu ekonomisko ilgtspēju. Protams, mērķtiecīgi mainīt uzvedību ir grūti, pirmkārt, pārmaiņām ir jāsaņemas, otrkārt, jāsāk rīkoties. Manuprāt, Latvijā iedzīvotāji ir tikuši pāri pirmajam posmam – sapratuši, ka ir jāmainās -, taču palikuši otrā posma pusceļā. Tas ir, ja arī mēneša sākumā nauda ir saplānota, tad, nonākot līdz reālajai pirkšanai, izdevumi vairs netiek piefiksēti, čeki – paturēti u.tml. Tā visi plāni izjūk – un atkal nav skaidrs, kur pazudusi alga,” norāda Viktors Toropovs, GE Money Bank Patērētāju kreditēšanas un līzinga produktu pārvaldes vadītājs.

4 komentāru
  1. nez, vienmēr jau ir doma – o, šomēnes saplānošu tēriņus, nekad jau nesanāk. Mani visticamāk tas nespētu disciplinēt 😀

  2. Mani arī nē, jo man ne kāpēc tēriņi ir tikai kaut kādi lielie pirkumi, pēc žurnāla pirkuma vienmer aizmirstu, ka tas arī jāpiekraksta, vai arī tramvaja/trolejbusa biļete…un kad saskaita tos sīkumus, tad diezgan paprāva summa aiziet, bet nekādi nesanāk savākties tai tēriņu piefiksēšanai. laikam arī tāpēc, ka bail redzēt, kas un kā.

  3. Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši 2000€ lidz 50.000€ ar likmi 3%:[email protected]
    Jusu baudu visu vina laiku, vai ir gruti, lai jus varetu iegadaties:
    majas jusu sapnus
    dzivoklis
    auto
    izveidot savu biznesu
    finansialais atbalsts šaja jaunaja 2016. gada viss ir atverts, lai jus, lai atrisinatu visas jusu finanšu problema.Ludzu pievienoties mums, lai uzzinatu vairak visi mes sniedzam summu, jusu aizdevumu: [email protected]

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.