Pieprasītākās PRASMES darba tirgū tuvākajos 5 GADOS

Nav noslēpums, ka mūsdienu darbiniekam, praktiski jebkurā jomā, ir visu laiku jāmācās un jāpilnveido sevi, lai spētu konkurēt, nevis tikai izdzīvot darba tirgū. Tas prasa gan jaunas zināšanas, gan prasmju attīstību, gan spēju sekot visam jaunajam un noderīgajam. Piedāvājam tavai zināšanai tās būtiskākās prasmes, kas būšot pieprasītas darba tigū tuvākajos 5 gados! Šo prasmju kopumu piedāvā 10 populārākās ASV un Eiropas augstskolas.

Sociālā inteliģence – tā ir māksla sazināties, komunicēt ar līdzcilvēkiem, vienalga vai tie būtu klienti vai svarīgi sadarbības partneri. Darīt to gudri un tieši tik efektīvi, lai panāktu sev un uzņēmumam vēlamo rezultātu. Tā ir arī spēja saprast cilvēkus un just tos. Jā, tas vairāk vai mazāk, bet ietver arī elementāras zināšanas psiholoģijas jomā.

Spēja pielāgoties – tā ir spēja pielāgoties dinamaiskajai mūsdienu ikdienai – katrai situācijai, katram cilvēkam, katram uzdevumam un problēmai, ar kuru var nākties saskarties. Galvenais, lai tu spēj pielāgoties ātri un neapjūc. Tas, ko darba tirgus – ātrums, reakcija, lēmuma pieņemšana un attiecīga rīcība.

Izpratne par kultūrām – tā ir izpratne par dažādām atšķirīgām kultūrām. Zināšanas par specifiskām kultūru atšķirībām, un māka šīs zināšanas likt lietā, kad nepieciešams. Tās ir arī svešvalodu prasmes, turklāt, augsti tiek un tiks novērtētas specifisku svešvalodu prasmes, kas paver vārtus plašām sadarbības iespējām.

Jaunie mediji – Jauno mediju, tajā skaitā sociālo tīklu, izmantošana paliek arvien būtiskāka teju ikvienā biznesa jomā. Un darba devēji arī no darba ņēmēja sagaida izpratni un zināšanas par jaunajiem medijiem, to izmantošanu biznesa attīstībā un darbības uzlabošanā. Tev ir jāorientējas tajā, kas jauns, kas aktuāls un kā to izmantot darbībā.

Palšs redzesloks – ar to tiek saprastas plašas zināšanas. Mūsdienās nepietiek vien perfekti pārzināt tikai savu darbības jomu. Darba tirgus prasa, lai tu vismaz pamata līmenī, bet saprastu un zinātu, kā darbojas un strādā tuvākās darbības jomas. Ja tu, piemēram, strādā pārdošanas jomā, tev ir jāorientējas gan mārketingā, gan nedaudz sabiedriskajās attiecībās, gan cilvēku (klientu) psiholoģijas jautājumos utt. Tas viss noder un to visu vērts apgūt, lai paplašinātu redzesloku.

Spēja strādāt virtuāli – tā ir spēja strādāt no turienes, no kurienes vajag. Ne tikai fiziski uz vietas birojā, bet arī, piemēram, no mājām vai pavisam citas pasaules malas. Tev jāspēj sevi organizēt, lai tiktu galā ar visiem pienākumiem vienlīdz efektīvi jebkurā situācijā. Mūsdienu interneta laikmetā tas kļūst arvien būtiskāk.

Tehnoloģiju prasmes – bez tām laikam vairs nekur… Jaunās tehnoloģijas attīstās strauji un tev jātiek šīm izmaiņām līdzi. Tev jāzina kā un jāspēj panākt maksimālo rezultātu, ko spēj sniegt jauno tehnoloģiju izmantošana tieši tavā darbības jomā.

Informācijas apstrāde – tā ir māka gan vākt un iegūt nepieciešamo informāciju, gan vēl jo vairāk – apstrādāt to. Tas nozīmē – spēju atlasīt no visa apjoma to, kas lieks un to, kas derīgs tavam darbam. Spēja atrast un izmantot pašu būtiskāko un noderīgāko konkrētajam darba uzdevumam.

Radoša pieeja – ar to tiek saprasta spēja ieraudzīt jaunas, neparastas iespējas, piedāvāt jaunas idejas un radošus risinājumus arī lietās, kas ir it kā tik ierastas. Radoša pieeja un jauni risinājumi tiek novērtēti pilnīgi visās biznesa jomās! Un pats būtiskākais ir tas, lai tie nāk no tevis kā tava iniciatīva.

2 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.