SKAISTI UN VESELI MATI ARĪ RUDENĪ

https://www.istockphoto.com/

Katrai sievietei par savu matu skaistumu būtu jārūpējas visu cauru gadu, tomēr rudens ir tas gadalaiks, kad matiem nepieciešama īpaša kopšana, ņemot vērā mainīgos laikapstākļus – lietu, vēju un temperatūras svārstības. Vēsie, tomēr omulīgie rudens un ziemas mēneši nav kaut kas, no kā būtu jābaidās, tieši pretēji, tie ir jāsvin! Uzmanīga un rūpīga matu kopšana rudenī nodrošinās jums skaistus un nenogurdinātus matus ziemas saulgriežu svētku laikā.

Kondicionēšana

Regulāra matu kondicioniera lietošana, pievienojot tam pāris pilienu olīveļļas vai kādas citas kosmētiskās eļļas palīdzēs matiem nodrošināt nepieciešamo dabīgā mitruma līmeni. Kvalitatīvs matu kondicionieris ne vien palīdz matus vieglāk izķemmēt, bet arī aizsargā tos un neļauj tiem mitrā laikā pārlieku pūkoties. Tieši matu kondicionieris ir nogludina matus, saglabā tiem nepieciešamās barojošās vielas un mitrumu mata iekšienē. Tas it kā „ieskauj” matu, padara to stiprāku un noturīgāku pret ārējiem kairinātājiem.

Gaisa mitrinātājs

Sākoties apkures sezonai, ir noderīgi investēt gaisa mitrinātājā, lai cīnītos ar sauso iekštelpu gaisu. Sauss gaiss liek matu kutikulām piecelties kā otai, padarot tās spurainas un neaizsargātas pret mitruma zaudēšanu. Gaisa mitrinātāja lietošana jūsu guļamistabā un viesistabā noteikti atmaksāsies, jo tādā veidā nebūs jātērē pārlieku daudz līdzekļus dziļas iedarbības matu maskām un citiem mitrinošajiem matu kopšanas līdzekļiem. Mitrināt gaisu var arī pavisam vienkāršā veidā – pa nakti uz radiatoriem uzliekot mitru lupatiņu.

Cepures

Viens no labākajiem rudens un ziemas aksesuāriem ir cepure. Dažāda stila cepures piedos jūsu stilam odziņu, turklāt aizsargās matus, kā arī “slikto matu” dienās novērsīs apkārtējo uzmanību no jūsu matu sakārtojuma. Vislabāk izvēlēties tādas cepures, kurām ir zīda vai satīna odere, lai izvairītos no matu elektrizēšanās. Aukstākam laikam būs piemērotas siltas, adītas cepures ar dabīgās vai mākslīgās kažokādas bumbuli, kas padarīs jūsu izskatu sievišķīgāku un romantiskāku. Ja cepures galīgi nav jūsu stila elements, tad pamēģiniet nēsāt lakatus! Arī tie pasargās jūsu matus no vēja un mitruma, papildus nosedzot kaklu, lai nesaaukstētos. Tomēr der atcerēties, ka ilgstoša cepures nēsāšana var arī kaitēt jūsu matiem, jo īpaši galvas ādai, tāpēc regulāri jāmitrina arī galvas āda, lai nerastos blaugznas, kuras visbiežāk parādās tieši vēsajā gada laikā.

Gludi mati bez pūkošanās

Praktisks, tomēr vienlīdz kopts un izskatīgs matu sakārtojums rudenī un ziemā būs dažāda veida bizes. Gulēšanas laikā vai atrodoties ārā, mūsu mati saskaras vai nu viens ar otru vai berzējoties pret spilvendrānu, džemperiem, mēteļiem un cepurēm. Lai samazinātu matu pūkošanos, veidojiet tādu matu sakārtojumu, kas pasargās jūsu matus fiziskās ietekmēšanas. Zirgastes vai nekārtīgās mammu copes šoreiz nebūs variants, turklāt šāda veida matu sakārtojumi nelabvēlīgi ietekmē matu saknes, jo tās it kā tiek pavilktas uz āru. Apgūstiet matu pīšanas mākslu un izmantojiet to gan ikdienā gan svētku reizēs, toties naktī palutiniet sevi ar zīda spilvendrānu, tomēr pārliecinieties, ka matus neesat sapinušas par ciešu. Kārtīgs matu sakārtojums ne tikai aizsargās jūsu matus, bet arī neļaus tiem tik ātri taukoties, tāpēc matus varēsiet mazgāt retāk.

Mazāk karstuma

Karstā gaisa matu veidošanas ierīces atstājiet pavasarim. Jūsu mati visdrīzāk jau ir novājināti pateicoties laikapstākļu maiņai un sausajam gaisam iekštelpās, tāpēc ļaujiet tiem atpūsties no jebkādas nedabīgas karstuma ietekmes. Matu taisnotāji un citi veidošanas ierīces, kuras darbojas karstā gaisa ietekmē burtiski “izsūc” visu mitrumu no jūsu matiem vai pat sadedzina to kutikulas, tādā veidā novājinot matus un padarot tos viegli lūstošus. Skaistas matu cirtas ir iegūstamas arī neizmantojot karstumu. Grūtāk būs tām sievietēm, kuras slēpj savas dabīgās matu cirtas tās katru dienu taisnojot, tomēr ļaujiet tām vaļu, eksperimentējiet ar matu sakārtojumiem un iegūstiet jaunu izskatu.

Bez sulfātiem

Rudenī atvadies no silikona un sulfātus saturošiem matu kopšanas līdzekļiem. Matu šampūnos un kondicionieros, kā arī citos līdzekļos esošais silikons ietin jūsu matu tādā kā plastikāta apvalkā un brīdi, kad šie līdzekļi it kā nodrošina gludus un spīdīgus matus, tie veido nedabīgu, papildus slāni jūsu matiem. Sulfāti savukārt matus sausina un atņem tiem to dabīgo mitrumu, kas tik ļoti nepieciešamas vēsajā laika periodā. Dod priekšroku produktiem ar maigāku sastāvu vai pavisam dabīgiem. Pēc iespējas atsakies no tiem produktiem, kuru sastāvā ir tieši nešķīstošie silikoni vai iztiec bez jebkāda veida silikona matu līdzekļa sastāvā. Rudenī un ziemā kondicioniera vietā vari izvēlēties dažādas kopjošās eļļas. Lielisku rezultātu sniedz vīnogu kauliņu eļļa vai kokosriekstu eļļa.

Veselīgs uzturs un uztura bagātinātāji

Sniedz saviem matiem papildus vitamīnus. Vasarā varam baudīt daudzveidīgu ēdienkarti, priecājoties par augļu un dārzeņu dažādību, tomēr iestājoties rudenim ir svarīgi stiprināt savu imūnsistēmu, lietojot uzturā papildus vitamīnus un minerālvielas, kuras labvēlīgi ietekmē arī jūsu matu vizuālo stāvokli. Izvēlies C vitamīna un cinku saturošus uztura bagātinātājus, kuri palīdz organismam kolagēna izstrādē un cīnās ar dažāda veida iekaisumiem, tostarp galvas ādas kairinājumu. Tavi mati noteikti tev būs pateicīgi. Ja piekop veģetāru dzīvesveidu, esi drošs, ka uzņem pietiekami daudz dzelzi un olbaltumvielu, kas aukstajā gada periodā ir īpaši svarīgi. Visbiežāk sezonālos augļos un dārzeņos ir vairāk uzturvielu, jo nav nepieciešams tos papildus nogatavināt, tāpēc centieties koncentrēt uztur uz vietējo lauksaimniecības produkciju – tas var ne tikai palīdzēt ilgtspējīgākai dzīvei, bet arī barot matus ar tiem nepieciešamām barības vielām.

Maskas un masāžas

Regulāri veiciet galvas pašmasāžu, lai sekmētu asins plūsmu galvā. Garie un tumšie vakari ir īpaši piemēroti, lai kaut vienu reizi nedēļā atlicinātu laiku dziļai matu kondicionēšanai un sevis palutināšanai vai vēl labāk – galvas ādas masāžai ar eļļu un barojošai maskai. Lai stiprinātu matu saknes, ieteicams veikt regulāras galvas ādas masāžas. Tās stimulē kapilāro asinsriti, kā rezultātā barības vielas matu saknēm spēj piekļūt daudz lielākā koncentrācijā. Mājās veiktās galvas ādas pašmasāžas variet veikt, izmantot speciālās masāžas ierīces un ar tām braukājot pa galvas ādu. Savukārt otrs variants ir masēt galvas ādu ar pašas rokām vai ar visparastāko matu ķemmi.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.