Šķiet, ka tavā dzīvē NEKAS nenotiek? 9 iemesli, kāpēc tā

Vai esi kādreiz jutusies, kā iesprostota pati savā dzīvē? Tu netiec galā ar savām domām un īsti nesaproti, kas dzīvē ir darāms. Pat nenojaušot, ikdienas ieradumi var radīt tev šādu sajūtu. No brīža, kad mosties, līdz brīdim, kad ej gulēt, domas un ieradumi nosaka to, kāda būs diena. Ja visu dienu izlem skatīties youtube video vai nepārtraukti sevi žēlo, iespējams, ka nesasniegsi to, ko vēlies.

Tici vai nē – tieši domas veido ieradumus. Lai arī šķiet, ka domas pie mums nāk automātiski, mēs varam kontrolēt, ko domājam. Pirmais solis, lai mainītu savas domas, ir saprast, ko vēlies un tad apzināt domas, ko domā un vai šīs domas palīdz vēlamo sasniegt. Tas, kā nolem dzīvot savu dzīvi, var noteikt iespējamo iznākumu – ja tici sev un iztēlojies labāku nākotni, gribasspēks var tevi atbrīvot no pašas radītā sprosta. Turpinājumā minēti 9 iespējamie iemesli, kas var radīt iepriekšminēto sajūtu.

Darāmo darbu saraksts – bez gala un malas. Kad ir par daudz darāmā, bieži gribam visam atmest ar roku, vai vismaz atlikt uz kādu laiku. Tikmēr galvā maisās domas, ka būtu šīm lietām jāpieķeras, taču gaidām, kad jutīsimies tam gatavi. Ideāls veicamo darbu saraksts sastāv no divām trijām lielākām lietām un dažām mazākām. Tas pārliecina, ka varam ar kādu no tām tikt galā ik dienas, taču atstāj brīvu vietu arī negaidītiem uzdevumiem.

Pārāk apjomīgi mērķi. Ja lielo mērķi sadalīsi mazākos un vieglāk paveicamos soļos, iegūsi sekojošo: redzēsi savu progresu, kas veicinās pašpārliecību un turpmāko motivāciju; iemācīsies paveikt kaut ko sava mērķa labā regulāri; vēl svarīgāk – ik dienas tev būs uzdevums, kas paveicams mērķa vārdā un tas radīs sasnieguma sajūtu regulāri. Tā vietā, lai domātu par kopējo bildi, sadali ikdienas uzdevumus daļās, kuras atcerēsies paveikt un viegli tiksi galā.

Tu neriskē. Baidoties no izaicinājuma, jo neesi droša par to, ko nezināmais sniegs, liedz sev augt un mācīties. Jā, tā var novērst iespējamas nākotnes kļūdas, bet tu nezini, ko tev lemts darīt, pirms ļauj sev pieredzēt ko jaunu. Īsāk – neriskēšana ir drošākais ceļš uz to, kā nesasniegt uzvaras.

Neapgūsti neko jaunu. Ja necentīsies apgūt jaunas iemaņas, tad noteikti būs kāds, kas ar šīm iemaņām paveiks vai iegūs to, ko tu kāro, kamēr tu tikai sapņosi par to. Kāpēc padoties, ja tie var būt tavi panākumi? Uztver mācīšanos kā iespēju satikt jaunus cilvēkus, kā jautru izklaidi un lielisku iespēju kļūt vēl drošākai izvēlētajā jomā. Tas, ka neesi vairs skolā, nenozīmē, ka jāpārstāj mācīties. Vēlies paaugstināt spējas karjeras lauciņā, uzsākt biznesu vai vienkārši gribi iepazīt pati sevi nedaudz vairāk? Jaunu iemaņu apgūšana var līdzēt tev izcelt sevi no „nekas manā dzīvē nenotiek” bedres un likt atkal iemīlēt dzīvi.

Koncentrēšanās uz nenozīmīgām lietām. Lai neturpinātu pati sevi ieslogot, centies koncentrēties uz to, kas ir vissvarīgākais. Mazsvarīgu uzdevumu veikšana tikai velti izšķiedīs tavu laiku. Dari to, kas ir svarīgs tev un tavu mērķu realizēšanai, protams, neaizmirstot veltīt pietiekami uzmanības arī pārējām savas dzīves jomām.

Nerūpējies par sevi. Kā tu vari sevi dabūt ārā no „bedres”, ja nerūpējies par pašu galveno? Pārstāj atlikt rūpes par sevi, kā kaut ko lieku – pirms paspēsi pamanīt, tas būs samazinājis tavu vispārējo enerģiju un izturību virzīties pretī saviem mērķiem. Sevis atstāšana novārtā var veicināt mentālu nogurumu un pat depresiju.

Parāk daudz laika sociālajos medijos. Daļa cilvēku meklē jaunas aplikācijas, lai iedvesmotos vai vienkārši brīvajos brīžos atslēgtos no pienākumiem. Taču ieslīgšana šajā pasaulē par daudz var krietni pazemināt tavu pašpārliecību un atturēt tevi no rīcības savu sapņu vārdā. Nav brīnums, ka sastopamies ar šādām sajūtām – daudzi no mums ieslīgst Instagram vai Snapchat pasaulē tāpēc, ka nezina, ko iesākt ar savu laiku. Patiesībā, jūtamies vēl sliktāk, ja nesaņemam pietiekami like vai komentārus, vai redzam draugu aizraujošās dzīves, kas mūsējai šķietami liek nobālēt. Tas liek justies iestrēgušai. Fokusējoties uz to, kam patiesībā nav nozīmes, veicinām sajūtu, ka nekas nenotiek. Labāk atrast kādu produktīvu nodarbi, kas prasa uzmanību, lai nepazaudētos virtuālajā pasaulē.

Fokusēšanās uz to, ka jūties iestrēgusi. Prāts apstākļus kontrolē vairāk, kā tu vari iedomāties. Domājot tikai par to, ka nekusties savā dzīvē ne no vietas, tu tikai pastiprini šo sajūtu. Lai sevi sapurinātu, vērs prātu uz jaunu pieredzi, jaunām idejām un iespējām. Piemēram, izlasi grāmatu, kādu parasti nelasītu vai par mērķi uzliec katru mēnesi iepazīties vismaz ar vienu jaunu cilvēku. Šādi tu pieradināsi sevi pie pārmaiņām. Lai arī šis ceļš var būt akmeņains un prasīt diezgan tava spēka, kamēr vien nepadodies un vairāk koncentrējies uz pozitīvo, tu jutīsies daudz labāk.

Tu liedz attiecībam augt. Dzīve nenotiek uz ekrāna, tev pašai tajā ir jāpiedalās. Arī attiecības, jebkuras, var likt sajusties iestrēgušai. Ja paļaujamies vien uz saziņu caur SMS, bet draugus satiekam reti, atņemam sev prieku cilvēkos ieklausīties un iepazīt viņus vairāk. Draugi ir tavs atbalsts, tie sniedz sajūtu, ka esi vajadzīga. Noteikti nenožēlosi, ja ar tuvajiem cilvēkiem dosies jaunos piedzīvojumos!

Lai kā tu arī rīkotos šādā dzīves periodā, atceries, ka tavas darbības šobrīd rādīs to, kā tava dzīve veidosies turpmāk. Tādēļ nekavējies pagātnē un esi pateicīga par šo ceļu, tad noteikti tev viss izdosies!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.