STRIJAS – kā tās NOVĒRST?

Grūtniecība, nepārdomāta diēta, hormonālās pārmaiņas – strijām iemesli var būt visdažādākie. Nepievilcīgās ādas plīsuma rētiņas jeb strijas ir plaši izplatīta dāmu skaistumkopšanas problēma. Šoreiz īsi par to, kādēļ strijas rodas, kā no tām izvairīties un kā rīkoties, ja strijas uz ķermeņa jau parādījušās.

KURĀM RODAS STRIJAS?
Plaši izplatīts ir uzskats, ka strijas ir tikai grūtniecēm aktuāla problēma, taču patiesībā no šī vizuālā defekta nav pasargāta neviena no mums – striju rašanos var veicināt gan strauja svara zaudēšana un pieņemšanās svarā, gan mazkustīgs dzīvesveids, traucējumi hormonālajā sistēmā un pat nepārdomāti muskuļu audzēšanas jeb body building vingrojumi sporta zālē.

Tas, vai strijas radīsies, visvairāk atkarīgs no iedzimtības – jo āda ģenētiski ir elastīgāka, jo mazāks ir striju veidošanās risks. Ja sievietēm tavā ģimenē strijas ir izplatīta problēma, pastiprinātu uzmanību profilaksei ieteicams ievērot arī tev.

VISLABĀKĀ IR PROFILAKSE!
Ja vēlies saglabāt skaistu un jauneklīgu augumu, par pārdomātu ādas kopšanu jādomā jau pirms striju parādīšanās. Izvairies no diētām, kuru laikā liekais svars zūd ļoti strauji, nodarbojies ar mērenām, taču regulārām fiziskām aktivitātēm. Ādas elastības uzlabošanai vari apmeklēt arī masāžas vai kriosaunu – tā labi tonizēs ādu, mazinot striju veidošanās risku. Ādu nostiprināt palīdzēs arī A un E vitamīns.

SVARĪGI – CĪNĪTIES NEKAVĒJOTIES!
Ja strijas tomēr parādījušās, svarīgi cīņu uzsākt nekavējoties. Aptuveni divus mēnešus kopš parādīšanās, strijas ir sārtā krāsā. Laiks, kamēr tās nav ieguvušas raksturīgi gaišo krāsu ir labākais brīdis problēmas risināšanai, jo asinsvadu struktūru vēl nav nomainījusi saistaudu struktūra. Šai laikā vari izmēģināt dažādus veikalos nopērkamos krēmus un losjonus (ieteikums – vispirms iepazīsties ar atsauksmēm internetā, jo ne visi no tiem ir efektīvi) vai mezoterapiju – injekcijas, ar kuru palīdzību zem ādas tiek ievadītas minerālvielas, vitamīni un aminoskābes, kas strijas pēc vairākām terapijas reizēm padara nemanāmākas. Ar mezoterapiju, lāzerterapiju un citām salonos pieejamām metodēm vari mēģināt strijas uzveikt aptuveni gadu pēc to parādīšanās. Vēlāk šīs metodes vairs nebūs iedarbīgas.

Ja strijas netiek dziedētas savlaicīgi, pilnībā atbrīvoties no tām būs ļoti sarežģīti, un, iespējams, likvidēt pilnībā tās palīdzēs tikai plastiskā ķirurģija, kas, protams, ir samērā dārga un laikietilpīga metode. Šobrīd tiek piedāvātas arī dažādas lāzerterapijas metodes, kas strijas padara mazāk pamanāmas arī vēlākās attīstības fāzēs, tomēr atsauksmes par to iedarbību nav viennozīmīgas.

JA ESI GRŪTNIECE
Ja baidies par striju rašanos grūtniecības laikā, izvēlies vieglu masāžas terapiju vai dabīgos krēmus, losjonus un eļļas, kā arī rūpējies par ādas veselību ar vitamīnu palīdzību. Lielākās rūpes nepieciešamas grūtniecības posmā, kad notiek visstraujākais svara kāpums un pēc grūtniecības – svara zuduma sākumposmā. Ķīmiska rakstura preparātus topošajām māmiņām lietot neiesaka.

KATRS GADĪJUMS – INDIVIDUĀLS
Tomēr katras sievietes ķermenis ir mazliet atšķirīgs, tādēļ, ja vēlies izraudzīties tieši sev vispiemērotāko striju dziedēšanas metodi, konsultējies ar dermatologu. Speciālists, ņemot vērā tavu vecumu, dzīvesveidu un ģenētiku, varēs ieteikt tev visiedarbīgāko metodi ādas skaistuma defekta mazināšanai. Katrā ziņā – ar strijām VAR un VAJAG cīnīties, jo patika pret savu ķermeni spēj sniegt lielu pievienoto vērtību tavai dzīvei kopumā!
 

1 komentārs
  1. Vismaz es vairs neticu nevienam krēmam, visu grūtniecības laiku smērēju tikai eļļas (mandeļu, sezama utt.) Par laimi strijās neiedzīvovojos. Nedomāju, ka kāds krēms varētu būt tik iedarbīgs kā eļļas 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.