Vīnogu kauliņu eļļa sejai un ķermenim

https://www.istockphoto.com/

Ja jūs visu mūžu esat baidījies no jebkāda veida eļļas lietošanas uz sejas, šeit ir kas tāds, kas jūs varētu šokēt: Eļļas lietošana uz sejas vai ķermeņa ne vienmēr nozīmē taukainu ādu. Saskaņā ar dermatologu teikto, visi ādas tipi var izmantot eļļu savā ādas kopšanas rutīnā, taču ne visas eļļas darbojas visiem ādas tipiem. Ja jums ir tendence uz pūtītēm vai jums jau ir taukaina āda, jūs noteikti negribētu lietot tā sauktās “smagās eļļas”, piemēram, kokosriekstu eļļu vai olīveļļu. Bet vīnogu kauliņu eļļa ir vieglas konsistences eļļa, kura var būt tieši tas, kas nepieciešams jūsu ādai.

Vīnogu kauliņu eļļai ir unikāls bioķīmiskais sastāvs un virkne derīgu īpašību. Jau pirms daudziem gadsimtiem tā tika uzskatīta par vērtīgu pārtikas produktu, kā arī ārstniecībā un kosmētikā lietojamu produktu.

Vīnogu kauliņu eļļa tiek iegūta no vīnogu sēklām un tai ir plāna, zīdaina tekstūra un gaiši dzeltenīga krāsa. Šī eļļa ir sastopama daudzu kosmētisko līdzekļu sastāvā, jo tā uzlabo ādas struktūru, ierobežo poru paplašināšanos, turklāt der jebkuram ādas tipam.

Kāpēc vīnogu kauliņu eļļa ir vērtīga ādai?

Vīnogu kauliņu eļļa ir bagāta ar antioksidantiem, piemēram, A vitamīnu, C vitamīnu un E vitamīnu, omega taukskābēm- linolēnskābi, kas ir būtiska ādas virsējā slāņa sastāvdaļa un aminoskābēm, kas nodrošina kolagēna veidošanos.

Šī eļļa ātri iesūcas ādā, neatstājot taukainu spīdumu un lipīguma sajūtu, lieliski mīkstina un mitrina ādu, kā arī sekmē bojāto ādas audu aktīvu granulāciju un epitelizāciju, atjauno lipīdu balansu ādā, kuru nelabvēlīgi ietekmē ziepju, šampūnu un dušas želeju lietošana.

Vīnogu kauliņu eļļas lietošana var mitrināt blāvu, dehidrētu ādu, izlīdzināt ādas toni un mazināt smalkās līnijas un grumbiņas. Tas ir tāpēc, ka linolēnskābe un E vitamīns palīdz ādai saglabāt mitrumu, vienlaikus atjaunojot elastību un pasargājot to no apkārtējās vides kaitējuma. Linolēnskābi satur arī beta-karotīnu un D vitamīnu, kas stimulē šūnu apriti t.i., jūsu ādas dabisko pīlinga procesu.

Vīnogu kauliņu eļļa tiek dēvēta arī par lielisku bāzes eļļu, kas E vitamīna daudzumā apsteidz saulespuķu eļļu un olīveļļu. Salīdzinājumā ar olīveļļu, vīnogu kauliņu eļļā šā vitamīna ir pat 10 reizes vairāk.

Vīnogu kauliņu eļļu izmanto arī kā bāzi pretcelulīta masāžas maisījumos.

Vai to var lietot, ja ir akne?

Jā, protams! Vīnogu kauliņu eļļa, kurai starp citu piemīt arī pretmikrobu īpašības, ir droša lietošanai ne tikai uz ādas, kurai ir tendence uz pūtītēm, tā pat var palīdzēt no tā atbrīvoties. Ja jums ir tendence uz izsitumu rašanos, dermatologi iesaka izmēģināt arī mežrozīšu eļļu un jojobas eļļu.

Vīnogu kauliņu eļļu ar panākumiem var lietot ne tikai aknas gadījumā, bet arī pie dažām ādas slimībām. Šis augu valsts produkts ir efektīvs līdzeklis pret pinnēm, psoriāzi, streptokoku piodermiju, trofiskām čūlām.

Kā pareizi lietot šo eļļu?

Jūs varat izmantot vīnogu kauliņu eļļu tīrā veidā kā atsevišķu sastāvdaļu vai kā vienu no ādas kopšanas līdzekļa sastāvdaļām. Ja jūs to lietojat tīrā veidā, vislabākā ir aukstā spieduma eļļa, jo šī ekstrakcijas metode ļauj eļļu saglabāt pēc iespējas spēcīgāku un barības vielām bagātāku. Vīnogu kauliņu eļļu variet lietot no rīta vai vakarā, taču tāpat kā lielāko daļu eļļu, vislabāk to uzklāt kā pēdējo soli jūsu ādas kopšanas rutīnā. Vienkārši uzpiliniet pāris pilienus uz plaukstas, sasildiet to rokās un nospiedošām kustībām uzklājiet to uz ādas.

Ķermeņa ādas kopšanā variet lietot gan neatšķaidītu vīnogu kauliņu eļļu gan kā piedevu ikdienā izmantotajam ķermeņa losjonam. Tā lieliski papildinās arī pirts procedūras un ķermeņa masāžās.

Vai vīnogu kauliņu eļļa ir pielietojama tikai kosmētikā?

Sāksim ar to, ka pamatā šī eļļa ir pilnvērtīgs pārtikas produkts. Eļļai praktiski nav smaržas, bet garša līdzinās riekstu un vīna garšai. Atšķirībā no vīnogu šķirnes un citiem faktoriem, vīnogu kauliņos var būt no 5 līdz 20 procentiem eļļas. Tie satur spēcīgu dabisku antioksidantu – procianīdu, kas savukārt satur antioksidantus, dabisko hlorofilu, proteīnu, dažādus vitamīnus, mikro un makroelementus, kas tik ļoti nepieciešami cilvēka organismam. Vīnogu eļļas sastāvā esošā linolēnskābe sekmē holesterīna pazemināšanos, novērš hipertonijas un sirds darbības traucējumu samazināšanos. Kulinārijā to izmanto kā rozīnīti pie salātiem, tajā marinē gaļu un zivis, lieto kā diētisku produktu cepšanai. Tā īpaši ieteicama tiem, kam ir veselības problēmas ar aknām un nierēm, liekā svara problēmas, kā arī diabēta slimniekiem.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.