6 iedarbīgi mājās pieejami līdzekļi cīņai ar saaukstēšanos

https://www.istockphoto.com/

Gripas un saaukstēšanās laiks diemžēl mūs apciemo katru gadu. Laikam ārā kļūstot vēsākam un mitrākam, daudzi no mums jūtas slikti, cīnās ar klepu un iesnām, sliktākajā gadījumā pat ar nespēku un temperatūru. Saaukstēšanās laikā mēs jūtamies vāji, visdrīzāk esam sliktā garastāvoklī, jo var nākties izlaist daudzas svētku ballītes un citus svarīgus notikumus.

Laicīgi “noķerot” riebīgos rudens vīrusus aiz astes, varam iztikt ar pāris iedarbīgiem tautas medicīnas līdzekļiem, turklāt mazināt saaukstēšanās simptomus un pamatīgi saīsināt slimošanas laiku. Katram no mums ir savas metodes kā ārstēt saaukstēšanos, tomēr labāko padomu variet prasīt savai vecmāmiņai, kura noteikti zinās, kā palīdzēt, jo tieši viņas ieteikumi ir tie, kuri izgājuši cauri laikiem kā iedarbīgi un pārbaudīti, turklāt tie neaprobežojas tikai ar biežu šķidruma uzņemšanu, kakla skalošanu ar sālsūdeni un atpūtu.

Augstāks spilvens

Dienas laikā mūsu galva dabiski atrodas tādā pozīcijā, kas ļauj visām gļotām tostarp arī iesnām notecēt uz leju. Ja esat saaukstējies un jūs pamatīgas iesnas, naktī pamēģiniet galgali pacelt augstāk, saliekot vairākus spilvenus zem galvas. Tas  novērsīs sastrēgumus un ļaus labi atpūsties nakts laikā.

Ķiploki

Ķiplokiem ir vairākas ārstnieciskas īpašības, piemēram, antibakteriālas un pretvīrusu īpašības, kas palīdzēs atbrīvoties no saaukstēšanās simptomiem. Ķiploku lietošana stiprinās jūsu imūnsistēmu, atvērs elpošanas sistēmu un izskalos toksīnus no ķermeņa. Ķiploki visvērtīgākie ir tad, ja tos lieto smalki sasmalcinātus – sarīvētus vai samaltus.

Ķiplokus saaukstēšanās gadījumā ar lietot dažādos veidos. Sajauciet vienu saspiestu ķiploka daiviņu, pievienojiet divas tējkarotes citrona sulas, vienu tējkaroti medus un ½ tējkaroti kajēnas piparu. Patērējot šo līdzekli vien tējkaroti dienā, tērē, līdz gripas simptomi noteikti samazinās.

Ja ķiplokus iekšķīgi nevēlaties lietot, efektu dos arī aromāts, ko tie rada. Variet zem spilvena novietot pāris daiviņas ķiploka un doties gulēt. Iespējams aromāts nebūs tas patīkamākais, tomēr arī šis saaukstēšanās ārstēšanas paņēmiens ir efektīvs. Ja ķiploku lietošana jūs baida, nav jūsu tasi tējas, ķiploku piedevas ir pieejamas lielākajā daļā veikalu. Aptiekās ir pieejami arī ķiploku saturoši uztura bagātinātāji, kas padara ķiploku lietošanu uzturā pavisam vienkāršu.

Vistas buljons

Kad esat saaukstējies, nav labākas vecmāmiņas receptes kā vistas buljons. Nedomājiet, ka tas ir tikai mīts! Vistas buljons saaukstēšanās gadījumā ir pat labāks nekā ūdens. Tas atbrīvos no nepatīkamajiem simptomiem, cīnoties pret baltajām asins šūnām, kas pārnēsā infekciju vai vīrusu.

Vistas buljona pagatavošana mājās ir pavisam vienkārša. Ja nemākiet pats, pajautājiet omītei, viņa noteikti neatteiks jums palīdzēt. Buljons satur būtiskas uzturvielas un vitamīnus, kas ārstē saaukstēšanās simptomus un paātrina atveseļošanās procesu. Nākamreiz, kad kāds jums, slimošanas laikā jautās – vai nevēlaties vistas buljonu, pārliecinoši sakiet jā!

Medus

Ikviens no mums zina par medus ārstnieciskajām īpašībām. Medus var mazināt kakla sāpes, turklāt neapstrādāts, dabīgs medus viennozīmīgi samazinās saaukstēšanās ilgumu. Dabīgs medus satur barības vielas un fermentus, kas iznīcina baktērijas un vīrusus. Medus lietošana var samazināt gļotu izdalīšanos un klepu, jo īpaši bērniem.

Dabīgs medus vai manuka medus ir ideāla izvēle, jo to barības vielas ir spēcīgas un nav mākslīgi pagatavotas. Pavisam vienkāršs līdzeklis pret saaukstēšanos ir vienu tējkarote medus sajaukta ar divām tējkarotēm citrona sulas. Šo līdzekli ieteicams lietot no rīta un vakarā pirms gulētiešanas, turklāt tas viennozīmīgi garšo labāk nekā ķiploki.

Lai ārstētu saaukstēšanos, nav nepieciešams sajaukt medu ar citiem produktiem. Medu tīrā veidā var lietot pa tējkarotei vai divām dienā, kad kaklā jūtama kņudināšana. Bērni pirms gulētiešanas var lietot ½ tējkarotes dabīga medus, pieņemot, ka viņi nav jaunāki par gadu, jo lai arī medus ir ārstniecisks produkts, tas ir arī alerģisks, līdz ar to jābūt uzmanīgam to lietojot.

Ingvers

Vēl viens brīnumaugs ar daudzām ārstnieciskām īpašībām ir ingvers. Ingvers palīdz pret drebuļiem un nodrošina siltu ķermeņa temperatūru. Ingvers saaukstēšanās laikā kalpo kā pretvīrusu līdzeklis, atkrēpošanas līdzeklis un tam piemīt pretiekaisuma īpašības.

Lai gūtu pilnīgu labumu no ingvera saknes un ar tā palīdzību izārstētu saaukstēšanos, izmēģiniet uzturā lietot neapstrādātu ingveru, kā arī dzert ingvera tēju līdz trim reizēm dienā. Veikalā varat iegādāties ingvera tējas maisiņus vai pagatavot tos mājās. Lai tos pagatavotu mājās, ņemiet divas tases verdoša ūdens un pievienojiet vienu ēdamkaroti sasmalcināta ingvera. Pārklājiet un ļaujiet tam vārīties desmit minūtes. Nokāsiet un pievienojiet nedaudz citrona vai medus. Šīs dzēriens jūs sasildīs vienā mirklī un pozitīvi iedarbosies uz visu, saaukstēšanās laikā nogurdināto organismu.

Sīpoli

Saaukstēšanās ārstēšanai var izmantot  arī sīpolus, turklāt ir vairāki veidi, kā to lietot.

Pagatavojiet mājās gatavotu sīpolu sīrupu, sagriežot divus vai trīs sīpolus, pievienojiet tiem dabīgu medu, tad pārklājiet trauciņu un ļaujiet sīpoliem ievilkties 12 līdz 15 stundas. Šo mikstūru ieteicams lietot pa ēdamkarotei vairākas reizes dienā. Tas lieliski mīkstinās sausu klepu un stiprinās jūsu imunitāti.

Sīpolus var likt arī zeķēs. Skan dīvaini, bet vecmāmiņas apgalvo, ka sīpoli izvelk toksīnus no jūsu ķermeņa, tādā veidā attīrot organismu.

Mājas pieejamie ārstēšanās līdzekļi bieži vien veic šo darbu daudz ātrāk, nekā jūs domājat, turklāt neizmantojot medikamentus. Tas, ka jūs nesaņemat ārstēšanu no ārsta, nenozīmē, ka tas ir neefektīvi! Tomēr ir vērts atcerēties, ka nopietnu simptomu un ilgstošas slimošanas gadījumā noteikti jāsazinās ar ārstu, jo var gadīties, ka slimību jau esat ielaiduši, nereaģējot uz pirmajiem saaukstēšanās simptomiem.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.