Bez panikas jeb ko darīt un ko kategoriski nedarīt pēc šķiršanās

https://www.bigstockphoto.com/

Pēc šķiršanās tāpat kā pēc bērna piedzimšanas pēkšņi nevienam nav jāmeklē pēc padoma, tos cilvēki izsaka vienu pēc otra vai tas būtu labs vai ne pārāk. Protams, holivudas filmās visbiežāk pēc šķiršanās periods tiek attēlots kā mežonīgas ballītes ar labākajām draudzenēm, kuras parasti beidzas asaru plūdos un rīta paģirās vai otra galējība – dēmoniska tieksme atriebties un par katru cenu saskrāpēt nu jau bijušā drauga auto. Ja vēlaties pēc šķiršanās justies emocionāli veselīgi un pēc iespējas ātrāk atgriezties atkal normālās dzīves sliedēs, bēdu slīcināšana alkoholā un agresija nebūtu īstie padomi, kurus ņemt vērā.

No personīgās pieredzes varu pateikt, ka, izmantojot savu attiecību izjukšanu kā tramplīnu lai nonāktu pie garīga uzmundrinājuma, ir daudz labāk, kaut arī grūtāk. Jā, tas prasa daudz lielāku briedumu nekā iereibuša Tinder aplikācijas lietošana. Sekojiet šiem padomiem, ja vēlaties turpināt savu dzīvi kā ierasts pēc iespējas ātrāk.

Nobloķē vai atseko – dari visu nekaunoties par to.

Protams, ja tavs bijušais ir seksīgs Apolons un tu stūrgalvīga, maza meitene kā daudzas no mums, draudzības pārtraukšanas poga varētu izskatīties kā nožēlojama padošanās, turklāt pavisam iespējams, ka tava sāpe šo cilvēku dara arvien laimīgāku. Un ja nu mani sekotāji, uzlūkojot manu profilu, izgudro dažādas šķiršanās teorijas? Šo visu mēs nodzēšam un pieliek treknu punktu.

Pat tad, ja cilvēki aktīvi seko tavai dzīvei sociālajos tīklos it kā tu būtu viena no slavenībām, cilvēku viedoklis tev ir svarīgāks nekā tava veselība. Tā nevajadzētu būt.

Kad tava sirds joprojām ir aizskarta, tavas pašsajūtas labad ir bīstami atstāt sevi neaizsargātu pat pret ikdienišķām fotogrāfijām un ziņām, kuras publicē tavs bijušais pēc šķiršanās. Pirms sociālo mediju laikmeta cilvēkiem bija jāpieliek nopietnas pūles, lai atkal redzētu savu bijušo, kas padarīja šķiršanos mazāk ugunsnedrošu jeb jeb neļāva sirdij atkal uzjundīt vecās jūtas.

Kal savus nākotnes plānus laicīgi

Šis padoms ir īpaši noderīgs, ja jūs plānojat šķirties vai kaut kā zināt, ka tāds attiecību iznākums tuvojas, bet jūs joprojām baidāties no sekām. Zinot, ka jūsu dzīve nebūs pilnīgi drūma pēc tam, kad būsiet šķīrusies, var palīdzēt pārliecināties tikt galā ar tām emocijām, kuras piedzīvosiet šķiršanās brīdī.

Pēc šķiršanās mums katram ir nepieciešama nākotnes vīzija, vislabāk atlīdzība, lai arī turpmāk dzīvē būtu uz ko tiekties. Vecais labais teiciens, ka laiks dziedē visas brūces, patiesībā ir saistīts ar faktu, ka jauna pieredze aizņem vairāk vietas mūsu galvā

Ja jūs plānojat izvākties no kopīgās dzīvesvietas, saņemiet maksimāli daudz informāciju par savu jauno mājvietu un vizuāli iztēlojieties kā to pārvētīsiet savā gaumē. Ja priekšniecība dod jums neplānotu atvaļinājumu, dodieties pēdējā brīža ceļojumā, lai apmeklētu draugus ārzemēs vai kaut kur dotos ar saviem labākajiem draugiem. Pat visai nelielas lietas, piemēram, pieteikšanās spāņu valodas kursiem, kuriem randiņu dēļ nekad nav bijis laika var padarīt situāciju labāku!

Esi kustībā

Ir pilnīgi normāli pirmo nedēļu pēc šķiršanās pavadīt dīvānā ēdot saldējumu pa taisno no iepakojuma, tomēr lai dotos pastaigā, tik ilgi gaidīt nevajadzētu. Pētījumi rāda, ka viena no labākajām pašpalīdzībām depresijas ārstēšanā ir fiziskās aktiviātes. Sportojot organismā izdalās endorfīni un serotonīns, kas abi veicina pozitīvu noskaņojumu

Ja jums pietiek iedvesmas trenēties savam pirmajam pusmaratonam vai pieteikties salsas nodarbībām – lieliski! Bet pat tikai tas, ka jūs dodaties pastaigā, lai cik īsa tā būtu, ir uzvara. Jūs varat klausīties savu šķiršanās dziesmu atskaņošanas sarakstu visas pastaigas laikā, tomēr jūs joprojām jutīsieties daudz labāk, pēc tam, kad mazliet būsiet izkustinājis savu ķermeni.

Atrodi jaunus draugus

Ja jūsu bijušais bija arī jūsu labākais draugs, šķiršanās var būt īpaši sāpīga. Ir grūti zaudēt cilvēku, kuram jūsu dzīvē ir daudz dažādu sociālā atbalsta lomu. Tomēr ziniet, ka dzīvē tā mēdz notikt un cilvēki izdzīvo, turklāt tas jums var nākt par labu, mudinot jūs kļūt nedaudz patstāvīgākiem un atraisītākiem.

Papildus attiecību konsultācijām, jūsu draugi ir lieliski cilvēki, lai palīdzētu atrisināt jūsu darba problēmas vai dalītos ar jums dažos īpaši smieklīgos notikumos, kurus jūs un jūsu bijušais piedzīvojāt agrāk.

Esiet uzmanīgi ar vienas nakts sakariem

Tas ir pilnīgi normāli, ja jūsu ķermenim pietrūkst seksa, mīlestības un glāstu. Pat ja jūs īpaši nepietrūkstat bijušajam, alkas pēc fiziskas tuvības var būt pietiekamas, lai motivētu cilvēkus atkal saiet kopā vai rast mierinājumu jaunās attiecībās.

Primārie instinkti var mudināt mūs atkal atgriezties attiecībās, taču ir svarīgi veikt piesardzības pasākumus pret kaitīgas izvēles izdarīšanu, iepazīstoties ar nākamo potenciālo partneri. Pētījumi liecina, ka, atrodoties periodā pēc šķiršanās, mēs parasti redzam citus cilvēkus daudz pievilcīgākus nekā parasti.

Vīrietis, kurš tevi spēj apmierināt labāk nekā tavs bijušais, varētu šķist kā tavs dvēseles radinieks, tomēr līdz brīdim, kad saproti, ka viņš tev raksta tikai savtīgos nolūkos, turklāt jūsu politiskie uzskati absolūti nesaskan.

Ļauj sāpei izsāpēt

Katra šķiršanās ir emocionāli sāpīga un ja neļausiet jūtām vaļu, nebūsiet pret sevi pilnībā atklāts.

Laiks, kad atgriezties atpakaļ pasaulē ir tad, kad saprotat, ka jūsu nodošanās sāpju ārstēšanai liek justies jums sliktāk nevis labāk. Ja Netflix, čipsi un Prosecco tiek patērēti jau trešo nedēļu, jums ir jārīkojas un kaut kas steidzami jāmaina savā rutīnā.

Pat ja noraidat katru uzaicinājumu uz ballīti, tā vietā, lai sēdētu mājās treniņbiksēs, tādā veidā cienot savas vēlmes, laikam ejot jūs iegrimsiet arvien dziļākā purvā.

Cilvēka smadzenes tika veidotas, lai rastu prieku pār sāpēm, bet tajā brīdī, kad jūs pārāk daudz laika veltāt šķiršanās sāpēm, smadzenes vairāk pielāgojas negatīvām domām.

Tāpēc dodities uz ballītēm pat tad, ja ziniet, ka paliksiet tikai stundu. Pievienojieties krustvārdu mīklu klubam savā ofisā, kaut arī jūs labāk skatītos kārtējo seriālu, nekā priecātos atrisinot kārtējo cieto riekstu.

Iemīli būt viens pirms laid kādu sev klāt

Iespējams, ka jūs vēlēsities kādreiz atkal satikties ar kādu, bet jautājums ir kad.

Jūs esat gatavs atgriezties apritē tad, kad esat sev devis laiku, lai atkal sazinātos ar savu identitāti, nevis ar “pusi no pāra”. Ja jūs tiekaties ar cilvēkiem, jo uztraucaties par to vai esat uz pareizā ceļa, lai saderinātos līdz 30 sliekšņa, vai vienkārši ienīstat domu būt vientuļam, tas tā nav.

Ideālā gadījumā, pat atrodoties attiecībās, jums vajadzētu būt savai privātajai dzīvei, kāpēc gan tagad pie tās nepiestrādāt? Ja jūs varat paveikt visu iepriekš minēto un patiesi priecāties par savu labāko, bez partnera esošo, mūždien aizņemto un beidzot visu gultas platību iekarojošo “es”, uztraukums nebūs brīdī, kad uzdosiet sev jautājumu “Vai es esmu gatavs jaunām attiecībām?” tikpat daudz kā “Vai esmu gatavs atteikties no savas gultas daļas? Atbildei vajadzētu būt noraidošai, tomēr mīlestība liek mums darīt trakas lietas.

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.