Ilgi gaidītais princis baltā zirgā

Viņi var būt ļoti gudri un izskatīgi un parādīties dzīvē kā prinči baltā zirgā, glaimojot un aplidojot, tāpēc, ja vien nav zināmas pazīmes, ir ļoti viegli ieslīgt viņu dzīves juceklī un nemaz nenojaust, kāda bijusi viņa dzīve pirms jūsu attiecībām.

1. Vēl nedzirdēti glaimi

Viņi dzīvo neticami ātru dzīvi. Pirmajā randiņā, viņš sievieti var nosaukt par žilbinoši skaistu, neticami inteliģentu un traki asprātīgu.

Ja tev liekas, ka esi resna, viņš atbildēs, ka neticami mīl tavu ķermeni, taču, ja tev liekas, ka esi kautrīga, viņš smiesies par katru tavu neveiklo joku un stāstīs, ka tev vajadzētu būt komiķei. Šī ir idealizēta fāze attiecībās, viņš pilnībā aplido savu sievieti, taču tas turpinās tikai līdz brīdim, kad viņam apniks.

2. Viņš ir tāds pats, kā tu

Viņš mēģinās pārliecināt, ka abi esat dvēseļu radinieki. Viņam patīk tas pats, kas tev, un jums ir vienādas intereses. Ja tev bija smaga bērnība, viņš noteikti teiks: «Mums abiem bērnībā negāja viegli, tāpēc mēs viens otru tik labi saprotam». Šo fāzi sauc par «atspoguļošanu». Viņam nav savas identitātes, tāpēc viņš uzsūc tavējo un spoguļa veidā pasniedz to tev atpakaļ.

3. Viņam patīk būt žēlotam

Pievērs uzmanību tam, ko viņš pirmajos randiņos stāsta par savām bijušajām meitenēm un cilvēkiem viņa dzīvē. Viņa bijusī viņu izseko? Kāda meitene aplaupīja viņa dzīvokli? Vai viņa māte ir strikta un nežēlīga? Tas, ko viņš stāsta par citiem cilvēkiem, ir tieši tas pats, ko viņš vēlāk stāstīs par tevi, tāpēc klausies uzmanīgi.

4. Slimības un ievainojumi

Viņiem patīk būt žēlotiem, tāpēc pievērs uzmanību, cik daudz slimības un ievainojumi viņam bijuši. Varbūt viņš neticamā veidā pieveica vēzi, un tas kuru katru mirkli var atgriezties? Vai varbūt viņš salauza kāju jūsu otrajā randiņā, un tāpēc tas bija jāatceļ? (Taču neticamā kārtā, viss ir kārtībā trešajā randiņā?) Vai viņš zaudēja savu sievu auto avārijā, un tas viņam ir atstājis traumu? Pamēģini pārbaudīt viņa stāstus, ja nepieciešams, piezvani uz slimnīcu, taču neesi pārsteigta, ja viņam jau ir sagatavots kāds aizbildinājums, kāpēc par viņa traumām nav nekādas ziņas.

5. Lielisks sekss

Visi vēlas lielisku seksu, taču tie cilvēki, kuri jebkad bijuši kopā ar Viņu, saka, ka tas ir labākais, ko viņi piedzīvojuši.

Viņš ļoti centīsies tevi apmierināt, taču tas ir tikai vēl viens veids, kā tevi aplidot. Kad būsi viņa «varā», tu lūgsies pēc seksa, tāpēc, ka pēkšņi viņš to vairs negribēs.

6. Plaisas ideālā vīrieša maskā

Viņš ik pa laikam negaidīti, par sevi var pateikt kaut ko neparastu. Piemēram, tu viņam gatavo vakariņas, un pēkšņi viņš izpļāpājas: «Zini, esmu traks» vai arī «Es tevi krāpju ar citu». Pēc tam viņš to noliegs, aizbildinoties, ka tas bija tikai joks.

7. Klusēšanas terapija

Pēc aplidošanas perioda Viņš sāks tevi degradēt. Viņš var vienkārši klusēt par lietām vai pat pazust uz pāris dienām. Taču, klusēšana un pazušana ir viens liels teātris, patiesībā viņš kaut kur meklē savu nākamo mērķi.

8. Triangulācija

Viņiem patīk sievieti novest līdz neprātam. Lai to izdarītu, viņi idealizē sievieti, sniedz viņai fantastisku seksu un pēc tam attiecībās iesaistīta vēl trešo sievieti.

Tas ir tikai tāpēc,  lai padarītu tevi greizsirdīgu. Trešā sieviete var būt bijusī sieva, bijusī draudzene vai pat vienkārši draugs. Viņi domā, ka visi viņu vēlas sev.

9. Pamešana

Pēdējā Viņu fāze ir «liekā pamešana». Pēc tam, kad viņš tevi ievilks savā idealizācijā, viņš sāks tevi degradēt. Visbeidzot Viņs pēkšņi tevi pametīs, tā it kā jums nekad nebūtu bijušas attiecības. Tu viņam kļūsti bezvērtīga.

10. Un atkal no sākuma

Lai arī viņš sievieti ir pametis, viņš īsti nevēlas, lai viņu pilnībā aizmirst.

Ja viņš sajutīs, ka esi tikusi pāri jūsu attiecībām, visdrīzāk viņš skries pie tevis atpakaļ un lūgsies, lai atkal esat kopā. Un, lai tas notiktu, viņš tavai savaldzināšanai atkal pielietos savas labākās metodes. Un tā viss sāksies atkal no sākuma.

Mīlestība nenozīmē, ka tev ir jāļauj sevi izmantot, ekspluatēt vai mocīt. Tas nenozīmē, ka tev ir jāatļauj personai, kuru tu mīli, darīt visu, ko tā vēlas, lai cik nepareizi vai ļauni tas nebūtu. Tu neesi parādā visu savu dzīvi cilvēkam, kuru tu mīli, atļaujot viņam izbradāt pa to. Īpaši tas attiecas uz attiecībām, kurās kādai personai ir ilgtermiņa ietekme pār otru. Piemēram, vecāks/bērns, skolotājs/bērns, garīgais līderis/sekotājs, priekšnieks/darbinieks, vīrs/sieva utt. Liela iespēja, ka šāds scenārijs varētu īstenoties ir tad, ja cilvēks, kura emocijas tiek noliegtas, ir īpaši jūtīgs, inteliģents un iepriekš cietis no pašvērtējuma samazināšanas. Jo jūtīgāks ir cilvēks, jo lielāku ļaunumu nodara emociju noliegšana. Emociju noliegšana samazina pašvērtējumu, rada šaubas par sevi. Tas ir nodarījums pret cilvēka iekšējo būtību, kas tiek realizēts, nepaceļot pirkstu (neredzamā veidā). Turklāt lielā sabiedrības daļā tā netiek uzskatīta par amorālu vai nepareizu rīcību.

Tu esi šausmās par to, ka viņam šķiet, ka tu esi slikts cilvēks. Tu nespēj aptvert, kā mīlestība tā var darboties. Rezultātā tu esi kļuvis nopietni atkarīgs no nepieciešamības pierādīt savu vērtību un iegūt apstiprinājumu no viņa. Tevi varbūt motivē nepieciešamība būt pareizam un nodrošināt mīlestību viņam, lai tādā veidā samazinātu viņa destruktīvo uzvedību. Nav svarīgi, ko tieši tu centies panākt, jo jebkurā gadījumā tas ir dvēseli iznīcinošs ceļojums.

Viņš tevi patoloģiski apskauž par to, ka tu spēj atrast veidus un cilvēkus, kuri liek tev justies patiešām labi. Viņš zina, ka viņam tas ir neiespējami. Tāpēc viņš mēģina atbruņot tevi no visiem enerģijas avotiem, atstājot tevi pilnībā savas kontroles varā. Nepadodies kārdinājumam izglābt viņu no viņa paša un no viņa/ nenovēršamā likteņa, domājot, ka „mīlestība uzvarēs visu”, jo patiesība ir tāda, ka viņš pretosies visiem šiem mēģinājumiem un sodīs tevi par to, ka tu mēģināji to darīt. Viņam riebj personas, kas mēģina viņu mīlēt, un tāpēc viņš  tevi par to ienīst, jo zemapziņā viņa uzskats ir: „Cik pretīgi un nepareizi ir mīlēt „tukšu vietu”! Kaut ko, kas nemaz neeksistē. Tāpēc es izjūtu vēl lielāku riebumu pret tevi.”

Sirdsapziņas un cilvēcīguma trūkums liecina par to, ka tev ir darīšana ar personu, kura normālā izpratnē nav cilvēcīga, jo tai nav spējas vai vēlēšanās izrādīt līdzjūtību, empātiju, mīlestību un sirdsapziņu. Jo sarūgtinātāks un aizkaitinātāks tu kļūsti, un jo vairāk tu mēģini cīnīties par taisnību, atbildīgumu un  pienācīgumu, jo vairāk prieka tu viņam sniedz. Tu piedzīvo uzvedību, kas vienā acumirklī svārstās no mīlošas līdz nosodošai, un no noraidošas līdz lūdzošai. Viņš regulāri pieaicina sabiedrotos, kas apstiprinātu viņa/viņas stāsta versiju (īstu vai iedomātu), tādējādi „pūšot” tev miglu acīs un mazinot tavu ticību sev un dzīvei.

Ja tev ir darīšana ar cilvēku, kurš atsakās spēlēt godīgi, tu nevarēsi viņu izmainīt, piespiest vai izlabot. Tev varbūt šķiet, ka tava dzīve ir atkarīga no šī rezultāta, taču tas tā nav. Tev skaidri jāsaprot, ka viņš nav ieinteresēts tajā, kādi ir tavas dzīves mērķi. Viņš nevēlas dot un saņemt mīlestību vai izveidot drošību un laimi. Viņš vēlas zagt tavu enerģiju un pazemināt tevi, lai justos labāk. Viņš nemāk funkcionēt savādāk. Viņš nespēj saprast, ka ir iespējams arī kaut ko iegūt, nepazeminot kādu citu. Abpusējs ieguvums nav iedomājams un neeksistē. Šāds dzīvesveids ir postošs un pat dzīvībai bīstams.

Psihopāti ir alkatīgi, un viņiem patīk saglabāt kontaktu ar cilvēkiem no savas pagātnes, no kuriem viņi var saņemt narcistisko uzmanības devu. Bijušie partneri var sagādāt šādu devu. Viņam patīk apzināties, ka viņam joprojām ir ietekme uz cilvēkiem, un ka cilvēki nav tikuši tiem pāri. Neesi kārtējais upuris, kas pievienojas šim sarakstam.

Dažreiz ir jāpazaudē viss, lai saprastu, kādu postu rada dzīve, kas nav reāla, un kādus zaudējumus nākas piedzīvot, ja mēs neievērojam brīdinājuma zīmes, nepaklausām savai iekšējai patiesībai un spītīgi turpinām turēties pie kaut kā, kas nav veselīgi priekš mums.

Tu esi cilvēks, kurš ir pelnījis dzīvot, būt emocionāli vesels un piepildīts ar mīlestību. Tu vari sasniegt šos normālos cilvēciskos mērķus, lietojot patiesības spēku un pieņemot patiesību, kas tevi atbrīvos. Dzīve mūs sit tikai tad, ja mēs pretojamies patiesībai un mēģinām padarīt neiespējamu vienādojumu par iespējamu. Tad, kad mēs pieņemam patiesību un plūstam tajā, mēs varam sasniegt to, ko patiesi vēlamies.

Viņš piekļuva tavai dvēselei un tu domāji, ka varēji šai personai pilnībā uzticēties. Viņš piekļuva tavai iekšējai būtībai, tavām jūtām, dzīvei un vēsturei. Pēc tam viņš izmantoja šo informāciju kā ieroci un nozākāja tavu uzticību. Viņš izmantoja to kā munīciju, lai tevi apsūdzētu, diskreditētu un uzvestos neiedomājamos veidos, kas radīja tevī spēcīgas netaisnības un nodevības sajūtas. Mēģinājums panākt atrisinājumu vai normālu cilvēcīgu rezultātu attiecībās ar psihopātu ir kā mēģinājums runāt ar iracionālu piecgadīgu bērnu. Viņš nemitīgi tevi vaino un izmanto projekcijas metodes, vainojot tevi visā, ko patiesībā dara viņš pats.

Viņš nespēlē pēc godīgiem noteikumiem, un nereti izmanto sabiedrotos (īstus vai iedomātus), melus un manipulāciju bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem, lai radītu tevī apjukumu, novirzītu no ceļa vai vienkārši ievainotu.Tev jāsaprot, ka tava intensīvā vajadzība pēc normāla stāvokļa sasniegšanas, emociju apstiprināšanas un atzīšanas no viņa ir bezjēdzīgs pasākums, jo tas tikai rada impulsu turpināt mēģināt pierādīt savu godīgumu, līdzjūtību un mīlestību pret viņu. Tu esi kļuvis atkarīgs no mēģinājuma piespiest viņu atbildēt par savu rīcību. Šīs intensīvās sajūtas, kas liek tev tiekties pēc godīguma, ir vienas no visspēcīgākajām sajūtām, kas tur tevi cīņas laukā un nodrošina viņam ar augstākā labuma narcistisko uzmanības devu. Tā kā tu jūti empātiju pret viņu un viņa dzīvi, piedzīvotās vilšanās un iespējamās bernības traumas, tev var rasties vēlēšanās uzņemties atbildību par viņu, lai palīdzētu viņami atveseļoties. Daudzi upuri jūtas kā psihopāta „mātes” vai „tēvi”, un tic, ka tas ir viņu pienākums un pat liktenis palikt ar psihopātu, mīlēt un palīdzēt viņam bez nosacījumiem, neraugoties uz viņa nežēlīgo uzvedību. Nemēģini

uzņemties atbildību par kādu, kurš neuzņemas atbildību pats par sevi.

Dažreiz mums nebūs citas izvēles kā vien pašiem pamest neveselīgas attiecības. Parasti tas ir ļoti grūts lēmums, kuru cilvēks pieņem jau izmisumā, kas ir iestājies pēc daudziem gadiem mēģinājumu darīt visu iespējamo, lai attiecības uzlabotu un visbeidzot negribīgi atzīstot, ka lai dejotu tango, ir jāpiedalās diviem, un ka mūsu radiniekam mēs nerūpam tik daudz, lai viņš mēģinātu to darīt. Lielāko daļu savas dzīves mēs pavadām, mēģinot izmainīt situāciju tāpēc, ka mīlam mūsu radinieku un ļoti vēlamies, lai attiecības uzlabotos. Ir ļoti sāpīgi aiziet no kāda, kuru mīlam, taču dažreiz mums nav izvēles. Mīlēt kādu nenozīmē, ka mums ir jābūt attiecībās ar viņu.

Protams, novelkot robežas, aizrādot izmantotājam vai pametot viņu, viņš mūs apsūdzēs par to, ka viņu nemīlam. Tas notiks arī tad, ja viņš pats mūs pametīs. Tam ir vairāki iemesli – tostarp: manipulācija, kārtējais mēģinājums mūs kontrolēt, viņiem tik raksturīgais noliegums un nevēlēšanās uzņemties atbildību par savu uzvedību, kā arī mūsu un visu pārējo vainošana par viņu pašu rīcības sekām. Tā kā viņi skatās uz situāciju no izkropļotas perspektīvas, mums nevajadzētu nopietni ņemt vērā viņu apsūdzības vai mīlestības trūkumu. Tie, kuri nesniedz mīlestību attiecībās, ir viņi, nevis mēs.

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par radiniekiem ar narcisistiskām un psihopātiskām tieksmēm:

1. Jā, viņi apzinās, ko dara.

2. Viņi saprot, ka sāpina tevi.

3. Viņi to dara tīšām.

4. Viņi spēj kontrolēt savu rīcību. Viņi kontrolē sevi tad, kad vēlas atstāt uz kādu labu iespaidu.

5. Ja gribētu, viņi spētu apstāties.

6. Viņi tevi nemīl, pat ja tā saka (darbi runā skaļāk par vārdiem). Viņi neizjūt mīlestību, empātiju, līdzjūtību vai nožēlu. Jūsu attiecības nebalstās uz mīlestību, bet uz kontroli, dominēšanu, varu, uzmanību, „cieņu”, apbrīnu un iztapšanu.

7. Tu nevari viņus izmainīt. Tu vari izmainīt tikai pats sevi.

8. Ir kaut kas, ko tu vari darīt. DOTIES PROM. Zinu, ka tu to nevēlies dzirdēt, taču ja pavadīsi daudzus gadus, lai to saprastu, nožēlosi zaudēto laiku, ko varēji pavadīt, dzīvojot prieka pilnu dzīvi.

Pēc www.apollo.tvnet.lv  un www.blog.melanietoniaevans.com

1 komentārs
  1. Nenormāls savārstījums ar copy-paste iezīmēm. Vai pati autore pārlasīja, pirms publicēja???

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.