Kā sadzīvot ar faktu – jūs esat atlaists

https://www.istockphoto.com/

Cilvēka karjeras dzīvē ir maz tādu notikumu, kas būtu tik demoralizējoši un traumatiski kā atlaišana no darba. Pieņemot faktu, ka uzņēmums, kurā jūs strādājat vairs nevēlas jūs redzēt savu darbinieku sarakstā, bieži vien ir drūms brīdis. Pat tad, ja jūsu sniegums nav bijis tas spīdošākais vai strādājat nestabilā nozarē un šīs ziņas jums nav pārsteigums. Arī tajā gadījumā, ja jūs ienīdāt savu darbu, atlaišana ir emocionāli smags process. Tomēr ir veidi, kā izdzīvot šādos brīžos.

Apziniet savus ietaupījumus

Pirmkārt novērtējiet savu finansiālo stāvokli un izdomājiet, cik ātri jums jāatrod jauns darbs. Saprotiet, kāda ir jūsu šī brīža situācija, jo tas palīdzēs jums novērst un pārvaldīt trauksmi. Ja varat atļauties, dodiet sev dažas nedēļas vai pat mēnesi, lai atveseļotos. Pārskatiet savu tēriņus un budžetu, kāds jums ir bijis darba laikā. Ir ļoti daudz veidu kā ietaupīt, lai vieglāk varētu pārciest bezdarbnieka statusu.

Sajūtiet sevi

Jūsu pirmā reakcija var būt aizvainojums, dusmas vai skumjas – un tas ir labi! Ir svarīgi, lai jūs ļautu savām emocijām izpausties, nevis paturētu tās sevī. Nepublicējiet savas skumjas un pārdzīvojumus sociālajos tīklos, jo tas neizbēgami kaitēs jūsu nākotnes nodarbinātības iespējām.

Tā vietā uzaiciniet tuvākos draugus uz ballīti, šī brīža situācijā iespējams virtuālu un izlaidiet ārā visas emocijas šādā veidā, tomēr esiet uzmanīgi, jo bieži vien dusmu un grādīgu dzērienu iespaidā variet sastrādāt lietas, par kurām nākamajā dienā būs liels kauns. Vēl vien iespēja kā tikt galā ar negatīvajām emocijām ir doties uz jogas nodarbībām vai sporta zāli. Meditējot vai sportojot jūs veselīgā veidā spēsiet sakārtot savas emocijas.

Tas, cik ilgs laiks vajadzīgs, lai jūs tiktu galā ar šī brīža emocionālo stāvokli, katram cilvēkam būs atšķirīgs. Mums katram ir tendence pārmaiņu procesus apstrādāt līdzīgos veidos, taču atšķirīgā tempā.

Pārliecinieties par atlaišanas iemeslu

Ja esat pārliecināts, ka jūsu darba rezultāti nebija zemāki citu kolēģu sasniegumiem un nebijāt iesaistīts nevienā konfliktā, kas varētu izraisīt jūsu atlaišanu, paņemiet visu dokumentāciju, kas varētu palīdzēt iespējamā tiesvedībā, jo var gadīties, ka esat apmelots.

Gadījumā, ja jums liekas, ka esat atlaists negodīgi un iespējams jums ir tiesiskas prasības, konsultējieties ar kādu speciālistu vai arī savu personāldaļas vadītāju, lai uzzinātu viņu profesionālo viedokli. Visbiežāk personāldaļa saņem tikai faktu, ka cilvēks ir jāatlaiž, nemaz nezinot kādi ir iemesli, jo pamatā šādu lēmumu pieņem tiešais darba vadītājs. Izdrukājiet visus e-pastus vai ekrāna šāviņus, kas varētu atbalstīt jūs gadījumā, ja tikāt diskriminēts, emocionāli iespaidots vai apmelots.

Uzdodiet sev jautājumus

Paturiet prātā, ka iemesli, kādēļ priekšnieks vai personāldaļa norāda uz jūsu atlaišanu, var nenozīmēt visu. Veltiet laiku, lai atsauktu atmiņā atsauksmes, kuras esat saņēmis laikā, kad strādājāt šajā uzņēmumā, piemēram, ko mans vadītājs teica par manu sniegumu? Ko kolēģi teica par manu attieksmi? Vai no klienta viedokļa es kaut ko varēju darīt citādi?

Izmantojot pašrefleksiju- spēju novērot, analizēt, izprast un attēlot pašam savu rīcību mēs iespējams nonāksim pie atziņām, kuras noderēs turpmākajās darba gaitās. Tas varētu šķist sarežģīti, jo parasti mēs pētām un analizējam apkārtējo cilvēku uzvedību, reakciju, izskatu, nevis paši savējo. Ņemiet vērā, ka šo jums jāizdara uzreiz, lai netiktu aizmirstas būtiskas lietas un jūs motivētu sevi veiksmīgi turpināt karjeru.

Neaizmirsiet savas stiprās puses

Pēc atlaišanas no darba, cilvēks visdrīzāk jūtas kā iemests mēslainē un saskata apkārt vienīgi negatīvo. Iespējams, ka cietis ir arī jūsu pašnovērtējums. Kad esat godīgi novērtējis savas iespējas pilnveidoties, pievērsiet uzmanību visiem tiem iemesliem, kāpēc jūs tomēr neesat zaudētājs.

Padomājiet, ar kādiem unikāliem izaicinājumiem jūs tikāt galā un kādas problēmas pārvarējāt? Kādas labas lietas par jums izteica jūsu kolēģi? Kādi ir sasniegumi, ar kuriem jūs lielījāties saviem draugiem, ģimenei un tuviniekiem? Ar ko jūs visvairāk lepojaties?

Šie ir ļoti būtiski jautājumi, uz kuriem jūs noteikti atradīsiet pozitīvas atbildes, lai tikpat pozitīvi spētu turpināt savas ikdienas gaitas.

Virzieties tikai uz priekšu

Darba devēji vēlas pieņemt darbā cilvēkus, kuriem ir spēcīga emocionālā inteliģence (t.i., pašapziņa). Atbrīvošana no darba – neatkarīgi no tā, vai tas jums patīk vai nē – palīdzēs jums veidot priekšstatu par sevi, emocionālo attieksme pret sevi, novērtēt savas labās un sliktās īpašības, apzināties savus plusus un mīnusus, kā arī izprast savus pašpilnveidošanās un pašaudzināšanas ceļus.

Izmantojiet šo laiku, lai apsvērtu, kas tieši vecajā darbā jums nepatika. Varbūt tie bija jūsu pienākumi, jūsu menedžeris vai varbūt uzņēmuma ētika neatbilda jums. Lai kāds būtu šis iemesls, jūs varat pārdomāt, kāda veida darba vide jums būtu vispiemērotākā! Pievērsiet tam uzmanību, lai meklētu šāda veida darba vidi nākamajā darba vietā.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.